Ripple CEO’su, SEC Kazanırsa Yaklaşan XRP Davası Kararının Kripto İçin ‘Önemli’ Etkileri Olacağı Uyarısında Bulundu


0

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) ödeme firmasına karşı açtığı davada zafer kazanması durumunda tüm kripto endüstrisi için olumsuz sonuçlara yol açacağı konusunda uyarıda bulunuyor.

Yeni bir Bloomberg röportajında ​​Garlinghouse, SEC’in XRP’nin menkul kıymet olduğunu iddia ettiği davada galip gelmesi durumunda, bu sonucun tüm kripto endüstrisi için etkileri olacağını söylüyor.

“Ripple aleyhine dava açan SEC, aslında sadece Ripple veya XRP ile ilgili bir dava değildi. Bu gerçekten sektörle ve SEC’in nasıl bir tür hücum oynadığı ve tüm sektöre saldırdığı ile ilgili. İki buçuk yıl önce başladığında, herkesin bunu tam olarak sindirdiğinden emin değilim. Ve şimdi bu geniş çapta anlaşıldı.

Bu, tüm sektör için çok önemli olacak çünkü SEC galip gelebilirse, bence pek çok başka dava var ve bunlardan bazıları sadece son dört hafta içinde: Sanırım beş ek icra davası getirdiler.

Ripple CEO’suna göre, SEC’in ABD kripto endüstrisini düzenleme şekli “sağlıklı değil”.

“Benim için makro başlık, bunun bir sektörü düzenlemenin sağlıklı bir yolu olmadığı. İşi yaptıkları diğer ülkelerde gördüğümüzün aksine yaptırım yoluyla düzenleme – kanunlaştırıyorlar, tüketicileri korurken bir endüstrinin büyümesine izin veren bir çerçeve oluşturuyorlar.”

Garlinghouse, ABD’deki düzenleyici belirsizliğin dünyanın en büyük ekonomisini olumsuz etkileyeceğini ve etkileyeceğini söylüyor.

“Amazonların ve Googleların Amerika Birleşik Devletleri merkezli ve merkezlerinin Amerika Birleşik Devletleri’nde olmasının jeopolitik bazda Amerika Birleşik Devletleri’ne sağladığı faydalara bakın.

Bence, blockchain ve kripto etrafındaki teknolojinin bu sonraki evriminde bunun olmaması konusunda ciddi bir risk altındayız. Şimdiden Amerika Birleşik Devletleri dışına taşınmaya başladı.

Ve tüketiciler de bundan dolayı mağdur oluyor. Çünkü ABD düzenleyici çerçevelerinin sağlayabileceği korumalara sahip değilsiniz.”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.