PancakeSwap v3 ile zkSync Era: DEX’in Gücü ve Ölçeklenebilirliğin Farkı Birleşiyor


0

PancakeSwap’a zkSync Era ağı da geliyor.

PancakeSwap, zkSync Era ağına entegre olarak ölçeklenebilirlik ve verimlilik alanında büyük bir adım atmış bulunuyor. zkSync Era’nın cutting-edge zkRollup teknolojisi sayesinde hızlı işlem hızları ve düşük gaz ücretleri sunarak, kullanıcılara sorunsuz bir ticaret deneyimi vadedir. Bu entegrasyonla DeFi’nin kitleler tarafından benimsenmesine yönelik önemli bir adım atıyorlar. Şimdi gelin PancakeSwap v3’ün zkSync Era’daki özelliklerine birlikte göz atalım.

BNB Chain’de başlatılan DEX, şuan beş farklı blok zincirinde kullanılabilir duruma geldi. Merkeziyetsiz borsa PancakeSwap (CAKE), geliştiricisi “Chef Cocoa” tarafından CoinDesk’e bildirildiği üzere zkSync Era blok zincirine genişledi. Bu adım, PancakeSwap’in kullanıcı tabanını genişletme ve protokol gelirini artırma planlarıyla uyumludur. Başlangıçta PancakeSwap’in token takası ve likidite sağlama özellikleri, işlem ücretleri olarak işlem değerinin %0.01’i ile kullanılabilir olacak. Çiftlik (farms) özelliği önümüzdeki haftalarda aktif hale gelecek, burada kullanıcılar likidite havuzu (LP) tokenlerini staking yaparak CAKE kazanabilecek ve aynı zamanda LP tokenlerinde pozisyonlarını koruyabilecekler. Likidite havuzu, daha hızlı işlemler için likiditeyi artıran akıllı bir sözleşmeye kilitlenmiş kripto para birimi miktarını ifade eder.

PancakeSwap, merkeziyetsiz bir borsa olarak, kullanıcılar için işlemleri, kredilendirme ve piyango hizmetlerini işlemek için aracılar yerine akıllı sözleşmelerden yararlanır. DEX, BNB Chain, Ethereum, Polygon zkEVM, Aptos ve şimdi zkSync Era üzerinde kullanılabilir durumda. Protokol, Çarşamba günü itibarıyla 1,57 milyar dolar değerinde token bulunduruyor, DefiLlama raporlarına göre.

Pancakeswap tarafından paylaşılan resmi makaleyi, sizler için yorumladık:

PancakeSwap’ın zkSync Era ile entegrasyonu, kullanıcılara eşsiz ölçeklenebilirlik, verimlilik ve maliyet etkinliği sunuyor. İleri düzeydeki zkRollup teknolojisine dayanan zkSync Era, hızlı işlem hızları sunarak gaz ücretlerini önemli ölçüde azaltıyor ve topluluk için sorunsuz bir ticaret deneyimi sağlıyor. ZK rollup’ların popülerliği arttıkça ve kullanıcılar ile yapımcılar giderek daha fazla L2 çözümüne yönelirken, PancakeSwap kullanıcılara ve geliştiricilere favori DEX’de inşa etmek ve ticaret yapmak için daha fazla neden sunacak. Layer 2 ölçeklenme çözümlerini kullanarak, DeFi’nin kitleler tarafından benimsenmesinin önünü açıyorlar.

zkSync Era’da PancakeSwap v3 Özellikleri

1. Swap: Kullanıcı dostu arayüzümüzle hızlı ve maliyet etkin token takasları yapabilirsiniz.

0.01% ile 1% arasında değişen çok katmanlı ücret yapısı sayesinde tüccarlar, tercihlerine ve katıldıkları likidite havuzuna en uygun ücret yapısını seçebilirler. Düşük işlem ücretlerimizle favori tokenlarınızı sorunsuz bir şekilde takas ederken artan likiditeden ve azalan kayma oranından yararlanabilirsiniz. 2. Likidite Sağlama: Potansiyel kazançlarınızı deneyimleyeceksiniz.

2. PancakeSwap v3’te likidite sağlayıcı olarak, büyüyen merkeziyetsiz borsa ekosisteminin bir parçası olabilirsiniz.

Likidite sağlayarak, insanlar likidite havuzunuzu takasları tamamlamak için kullandığında işlem ücretleriyle ödüllendirilirsiniz. Likidite sağlayarak pasif gelir elde ederken platformun büyümesine katkıda bulunun. zkSync Era’nın ölçeklenebilirliği sayesinde getirilerinizi maksimize ederek etkileyici bir sermaye çarpanına ulaşabilirsiniz ve 4000 katına kadar getiri elde edebilirsiniz.

3. Farm’lar Yakında: zkSync Era PancakeSwap’te Farmların resmi olarak başlatılması için hazır olun.

LP tokenlerinizi stake edin ve kripto varlıklarınızı büyütmek için CAKE ödülleri kazanın. Çiftlikler aracılığıyla LP tokenlerinizi stake ederek, CAKE kazanabilir ve aynı zamanda LP tokenlerinizde pozisyonunuzu koruyabilirsiniz! Sizleri bekleyen çok çeşitli fırsatları keşfedin.

4. IFO: İlk Çiftlik Teklifi (Yakında)

PancakeSwap’teki IFO, İlk Çiftlik Teklifi anlamına gelir. IFO’lar sayesinde PancakeSwap’in yeni tokenları eklenir eklenmez erken erişim elde edebilirsiniz. Heyecan verici token tekliflerine katılın, erken yatırım fırsatları ve potansiyel ödülleri güvence altına alın. Bu heyecan verici eklemeyi açığa çıkardığımızda daha fazla ayrıntı ve duyurular için güncel kalın.

zkSync Era PancakeSwap Glaxe Kampanyası

Traverse the Island Glaxe” kampanyasında ikinci durak olarak zkSync Era’yı sunarken, PancakeSwap’in gücünü bu yenilikçi ekosistemde keşfetme ve deneyimleme fırsatı veriyor. Swap, LP ve sosyal medya görevlerine katılarak sadakat puanları kazanın ve özel NFT’leri kilidini açın.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.