Önde Gelen Analitik Firmasına Göre Bitcoin’in Bir Sonraki Büyük Hamlesinde Ne Zaman Olacak?


0

Önde gelen analitik firması Santiment, çok önemli bir ölçümün, Bitcoin’in fiyat yolunda negatife dönen çok sayıda kripto tüccarının yanlış olduğunu gösterdiğini söylüyor.

Geçen haftaki piyasa çapındaki kripto düzeltmesinin ardından Santiment, hafta sonu piyasa katılımcıları arasında en yüksek korku, belirsizlik ve şüphe (FUD) seviyelerinden birini tespit ettiğini söyledi.

“Bu hafta sonu, özellikle burada Twitter’da, bazı tuhaf derecede yüksek seviyelerde negatif kripto duyarlılığı ortaya çıktı.

FUD Santimentfeed’in şimdiye kadar kaydettiği en yüksek seviyelerden birine neyin katkıda bulunabileceğini ölçmek zor.” 

Analitik firmasına göre, “#cryptocrash” hashtag’i sosyal platformda trend olduğundan, olumsuz duygudaki büyük artış Twitter’dan geliyor gibi görünüyor.

Santiment, kripto piyasalarındaki duyarlılıktaki bu ani, düşüş eğilimi seviyesinin genellikle bir yükseliş sinyali olduğunu söylüyor.

“Genellikle, piyasalardaki bu olumsuzluk seviyesinden yararlanabilirsiniz ve bu tür ezici bir düşüş eğilimi, eleştirmenleri susturmak için güzel bir sıçramaya yol açabilir.” 

Olumsuz yorumlar Twitter’da yükseliyor olsa da, istihbarat firması tüm tacirlerin kripto piyasalarının düşüşe devam edeceğine dair bahis oynamadığını tespit etti.

“Tüccarlar, şu anda piyasaları kısa devre yapmak veya özlemek söz konusu olduğunda daha çok karışık bir durumda. Bu nedenle, borsalardaki sürekli sözleşme fonlama oranlarının duygularla eşleşmesi gerekmese de, abartılı miktarda olumsuz yorumla garip bir şeyler olabilir.” Bir Ritmi Kaçırmayın – Kripto e

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.