Genesis İflas Başvurusunda Bulundu


0

Genesis’in borç verme birimi, Perşembe günkü dosyalamasında, alacaklılara borçlu olduğu milyarları geri ödeyemeyeceğini iddia eden şirketin 1 milyar ila 10 milyar dolar arasında bir yerde hem varlıkları hem de yükümlülükleri olduğunu yazdı. 

Kripto patronu Barry Silbert tarafından kurulan Genesis gibi borç verenler, her ikisi de iflas başvurusunda bulunan FTX’in artık feshedilmiş ticaret şirketi Alameda Research ve hedge fon destekçisi Three Arrows Capital’e sağladığı kredilerden büyük kayıplar yaşadı. 

Bloomberg tarafından Çarşamba günü yayınlanan yeni bir rapor, Winklevosses gibi figürler Genesis’e ödünç verilen meblağları geri almaya çalışırken, New York merkezli borç verenin alacaklılarını geri ödemek için fon toplayamayacağı konusunda istifa ettiğini ortaya koydu.

FTX’in geçen yılki muazzam çöküşünün ardından başka şirketlerin de düşebileceği endişeleri arasında geliyor .

Toplamda, Genesis ve sahibi Digital Currency Group, alacaklılara 3 milyar dolardan fazla olduğu bildirilen bir meblağ borçlu. 

Bloomberg’e göre, Genesis’in Digital Currency Group’un kripto para ödünç verme birimi, likidite sıkışıklığının ortasında Gemini de dahil olmak üzere alacaklı gruplarıyla gizli görüşmelerde bulunuyor. 

Ancak, Cameron Winklevoss’un Digital Currency Group yönetim kuruluna CEO’sunu görevden almasını ve alacaklı görüşmeleri sırasında geri ödeme yapmamak için yeterli neden sunmamakla suçlamasının ardından, Bloomberg ve diğer kuruluşlarla konuşan içeriden kaynaklara göre, bu görüşmeler görünüşte başarısız oldu. . 

Silbert başkanlığındaki şirket, daha önce alacaklıları yatıştırmak için gerekli parayı toplayamadığı takdirde iflas başvurusunda bulunması gerekebileceği konusunda uyarmıştı.

Silbert’in iştirakleri arasında CoinDesk, Foundry, Grayscale Investments ve Luno’nun da bulunduğu Singapur merkezli kripto destekçisindeki mali baskı, FTX’in çöküşünün ardından Kasım ayında Three Arrows Capital’in mali çöküşünün ardından ortaya çıkmaya başladı. 

Bir zamanlar dünyanın en büyük kripto borç verenlerinden biri olan Genesis, “benzeri görülmemiş piyasa kargaşası” ve firmanın likiditesi ile ilgili sorunları gerekçe göstererek müşterilerin para çekme işlemlerini durdurdu.

Kripto borç veren, o zamandan beri başarısız da olsa fon bulmak için çabaladı – tüm bunlar, kaybedilen fonların sorumluluğundan kaçmak için artık kaçınılmaz olduğu bildirilen bir iflas başvurusundan kaçınmak için maliyetleri düşürdü. 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.