FTX müşterileri, varlıkların iadesiyle onları tuzağa düşüren dolandırıcılara karşı uyardı


0

İflas etmiş kripto para borsası FTX, son zamanlarda zaten zor durumda olan müşterilerini dolandırmayı amaçlayan üçüncü taraf dolandırıcılık ve dolandırıcılıklarını kabul etti.

3 Şubat’ta FTX, dolandırıcıların müşterilerini para, ücret, ödeme veya hesap parolası isteme dahil olmak üzere dolandırmaya yönelik son girişimleriyle ilgili olarak müşterilerine bir uyarı yayınladı .

Şirket, “FTX müşterilerinden yararlanmaya çalışan aktif üçüncü taraf dolandırıcılıklarının ve dolandırıcılıklarının farkındayız” uyarısında bulundu.

FTX, borçlularının ve temsilcilerinin, “müşteri varlıklarının iadesi veya muhtemel iadesi” ile bağlantılı olarak asla müşterilerden ücret ödemelerini veya hesap şifreleri vermelerini istemeyeceğini ekledi ve potansiyel kurbanları, anlaşmanın meşruiyetini doğrulamak için FTX borçlularının resmi e-posta adresiyle iletişime geçmeye teşvik etti. mesajlar.

FTX Borçluları bugün aşağıdaki müşteri uyarısını paylaştı. Lütfen FTX borçlularıyla doğrudan iletişime geçmesi gereken müşterilerin bunu request@ftx.com adresinden yapması gerektiğini unutmayın. pic.twitter.com/MbAj1Z89BD— FTX (@FTX_Resmi) 

2 Şubat 2023

FTX’in çöküşünü düşünen dolandırıcılar, son birkaç aydır oyunlarını hızlandırıyorlar.

Aralık ayı sonlarında, Oregon Mali Düzenleme Bölümü, dolandırıcıların “zaten zarar görmüş ve kayıplarını telafi etmenin yollarını bulmaya çalışan kişileri yeniden mağdur etmek” için fırsatlar aradıkları konusunda uyarıda bulundu .

ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından yönetildiğini iddia eden ve FTX müşteri varlıklarının kendilerine iade edilmesini sağlamaya çalışan ve hesap ayrıntılarını isteyen sahte bir web sitesine atıfta bulundu.

Kasım ayında, FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’in Twitter hesabı tarafından doğrulanan ve müşteri kripto tazminatını ikiye katladığını iddia eden  derin bir sahte video çevrimiçi olarak ortaya çıktı . Kurbanları, dolandırıcılara gönderilen jetonlar karşılığında kripto hediye sunan kötü niyetli bir web sitesini ziyaret etmeye ikna etti.

Bu arada, FTX’in iflas işlemlerinde yakın tarihli bir gelişmede, California, Texas ve New Jersey eyaletleri, şirketin mali tablolarının bağımsız bir şekilde incelenmesi çağrılarına katıldı.

Reuters tarafından FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried ile ilgili 2 Şubat’ta yayınlanan bir başka haber , Bankman-Fried’in kefalet koşullarıyla ilgili bir anlaşmazlığı çözmek için federal savcılarla görüşmelerde bulunduğunu ortaya çıkardı.

Bu haftanın başlarında, davaya bakan yargıç, Bankman-Fried’in FTX veya Alameda çalışanlarıyla iletişime geçmesini geçici olarak yasakladı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.