Ethereum Zhejiang, Şanghay Lansmanı İçin ETH Çekme Testnetini Başlatıyor


0

Güncellemeyi 31 Ocak’ta yayınlayan bir Ethereum geliştiricisine göre, Zhejiang genel test ağı 1 Şubat 15.00 UTC’de yayına girecek.

Test ağı, Mart ayında yapılması planlanan Şangay yükseltmesinden sonra kullanıcılara para çekme sürecini ve ağ işlevselliğini ilk kez deneyimleyecek.

Ancak, kullanıcılar altı gün sonra Şangay ve Capella test ağları yükseltilene kadar para çekme işlemlerini gerçekten test edemeyecekler.

Geliştirici, bu ilk aşamanın doğrulayıcılara yapılan ödemeleri test etmek ve kullanıcı arayüzüne alışmak için olduğunu, ardından deneme amaçlı para çekme işlemlerinin 7 Şubat’ta etkinleştirileceğini söyledi.

En Son Ethereum Stakingi

Ethereum Shanghai yükseltmesi, bu yıl kripto takviminde en çok beklenen olaylardan biri. Beacon Chain’de 26 ay boyunca stake edilmiş olan ETH’nin aşamalı olarak serbest bırakılmasını sağlayacak.

Birçok endüstri gözlemcisi, artık kilitli olmadığı için bunun Ethereum staking için bir nimet olacağını tahmin etti. Lido gibi likit staking platformları, doğrudan stake etmekten daha fazla getiri fırsatı sundukları için muhtemelen fayda sağlayacaktır .

Shanghai konuşlandırıldığında, stake edilen ETH bir kerede değil dilimler halinde piyasaya sürülecek. Ayrıca, Ethereum para çekme süresi dinamiktir ve o sırada kaç doğrulayıcının çıktığına bağlıdır. Doğrulayıcılar, geri çekilmek için iki aşamalı bir süreçten geçmelidir ve buna bir çıkış sırası ve bir geri çekilme süresi dahildir.

Çıkış kuyruğu, ağın kararlılığını ve güvenliğini sağlayan, karmaşa limiti adı verilen bir mekanizmaya tabidir. Çok sayıda doğrulayıcı aynı anda çıkmak isterse, geri çekilme süresi birkaç ay olabilir.

Şu anda Beacon Chain’de kilitlenmiş 16,3 milyon ETH var. Mevcut fiyatlarla, bu, dolaşımdaki tüm arzın %13,5’ini temsil eden yaklaşık 25,9 milyar dolar değerindedir.

ETH Fiyat Görünümü

Ethereum fiyatları son 24 saat içinde nispeten sabit kaldı. ETH birkaç saat önce Asya ticareti sırasında 1.600 doların üzerine çıktı ancak bu seviyenin üzerinde tutunamadı.

ETH, bu yazı yazılırken 1.587 dolardan işlem görüyordu ve konsolidasyon devam ederken iki hafta önceki fiyatla hemen hemen aynıydı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 2
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.