Ethereum (ETH) Geliştiricisi, Bu Yılın Sonunda Yeni ‘Holli’ Testnet’i Başlatmayı Planladığını Açıkladı


0

Tanınmış bir Ethereum ( ETH ) geliştiricisi, akıllı sözleşme platformu için bu yılın sonlarında piyasaya sürülecek yeni bir test ağını duyuruyor.

Uzun bir başlıkta ETH geliştiricisi Tim Beiko, yeni bir test ağı olan Holli’nin doğrulayıcılara, node operatörlerine, stake yapanlara ve madencilere yardım etme aracı olarak piyasaya sürülmesinin planlandığını söylüyor .

İlk olarak Beiko, her kullanıcı kategorisinin bir test ağında ne aradığını açıklar.

“Test ağları üç farklı kullanıcı grubuna yardımcı olur: istemci geliştiriciler, uygulama geliştiriciler ve düğüm operatörleri/stakerler/madenciler, ancak bunların her birinin ihtiyaçları oldukça farklıdır!

İstemci geliştiricileri, ideal olarak biraz kullanımla (yeni değişikliklerin kod yollarını tetiklemek için) ana ağ yükseltmelerinden önce değişiklikleri dağıtmak için bir ‘hazırlama ortamı’ isterler.

Uygulama geliştiricileri, ürünleri için ideal olarak diğer sözleşmelerle birlikte çalışabilecekleri bir hazırlık ortamı isterler, bu nedenle ağ etkileri onlar için önemlidir.

Düğüm operatörleri, yeni yazılım çalıştırdıklarında, ana ağ düğümlerini yükseltmeden önce her şeyin beklendiği gibi çalıştığından emin olmak isterler. Onlar için, kod ideal olarak test ağlarında ana ağ kadar özdeş olmalıdır.”

Beiko, Ethereum Vakfı’nın daha önceki testnet lansmanları ile staker’lar ve istemci geliştiricilerle ilgili sorunları zaten çözdüğünü söylemeye devam ediyor ve belirli bir çıkış tarihi olmayan Holli’nin yerleşik uygulama geliştiricilerine göre tasarlanacağını belirtiyor.

“Şimdi, müşteri ekipleri ve bahisçiler için nispeten halledilmiş olan şeylerle birlikte, hala büyük bir sorun var: uygulama geliştiricilerin testnet ETH’ye kolay erişimini nasıl sağlayacağız ve yeni bir testnet’e geçersek, büyük projeleri nasıl birleştirilebilirliğe izin vermek için hareket ettirin mi?

Yeni bir test ağı olan Holli’nin bu yılın sonlarında piyasaya sürülmesi planlanıyor ve umarım, bunları o zamana kadar çözebiliriz!”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.