En Tepedeki Stablecoin Tether (USDT), 4. Çeyrek’te 700.000.000 Dolar Kâr ve Sıfır Ticari Kağıt Tuttuğunu Bildirdi


0

Küresel muhasebe firması BDO’nun en son tasdik raporu, stablecoin ihraççısı Tether’in ticari senet varlıklarını 2022’nin 4. çeyreğinde rezervinden nihayet kaldırdığı iddiasını destekliyor.

BDO’nun 8 Şubat’ta yayınlanan bağımsız muhasebeci raporu, 31 Aralık 2022 itibarıyla Tether’in Konsolide Rezervler Raporunu (CRR) gözden geçirdi.

Rapor, şirketin sıfır ticari senet mevcuduna sahip olduğunu ve en az 67 milyar $ konsolide toplam varlığa sahip olduğunu ve bunun da 66 milyar $’ın biraz üzerindeki yükümlülüklerini aştığını gösteren CRR’nin doğruluğunu teyit ediyor.

CRR ayrıca, Tether’in teminatlı kredilerini 300 milyon $ azalttığını ve şu anda varlıklarının %58’ini oluşturan ABD Hazine Bonoları tahsisini artırdığını gösteriyor.

“Görüşümüze göre, Grup yönetimi tarafından 31 Aralık 2022 tarihi itibarıyla hazırlanan CRR, tüm önemli yönleriyle, Yönetimin Temel Muhasebe Politikaları da dahil olmak üzere burada belirtilen kriterlere uygun olarak gerçeğe uygun bir şekilde sunulmuştur.”

Tether CTO’su Paolo Ardoino, şirketin 2022’nin 4. çeyreğinde sektördeki diğer firmaların düşüşünü gören kripto kışına rağmen şirketin 700 milyon dolardan fazla net kar elde etmeyi başardığını söyledi.

“Tether, kârlarını pekiştirirken liderliğini korumasına izin veren üstün bir risk yönetimi yaklaşımı sergiledi. VC’lerden fon dilenmesini gerektirmeyen güvenli, muhafazakar ve karlı bir işletmeye sahip olmak her zaman Tether’in birincil odak noktası olmuştur.”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.