Circle CEO’undan İlginç Açıklama: Stablecoin’lerin SEC’den daha iyi düzenleyicilere ihtiyacı var


0

Circle Internet Financial’ın kurucusu ve CEO’su Jeremy Allaire, geçtiğimiz günlerde Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve onun Amerika Birleşik Devletleri’ndeki sabit paraları düzenlemedeki rolü hakkındaki görüşünü paylaştı. Circle , 42 milyar doların üzerinde dolaşım arzına sahip dünyanın en büyük ikinci stablecoini USD Coin’in [USDC] ihraççısıdır .

Stablecoinler için hangi firmalar daha iyi?

Bloomberg ile 23 Şubat’ta yapılan bir röportaja göre Allaire, SEC’in ABD’de stablecoin’leri düzenlemek için doğru kurum olmadığını belirtti. Bunun yerine, ABD Federal Rezerv Kurulu veya Para Birimi Denetleme Ofisi (OCC) gibi bankacılık düzenleyicilerinin daha uygun olacağını öne sürdü.

Ödeme sabit paralarını bir ödeme sistemi olarak gören dünyanın dört bir yanındaki hükümetlerin duruşuna değindi.

“Söylemeyi sevdiğimiz gibi pek çok çeşit var, tüm stablecoin’ler eşit yaratılmadı. Ancak, açıkça, bir politika perspektifinden bakıldığında, dünyadaki tek tip görüş, bunun bir ödeme sistemi, ihtiyatlı düzenleyici alan olduğudur. 

Allaire’in yorumları, dünya çapındaki düzenleyiciler tarafından istikrarlı paraların artan incelemesinin ortasında geldi. Sektördeki birçok kişi, SEC’i yetkisini aşmakla ve kripto endüstrisi üzerindeki denetimini genişletmek için yaptırım yoluyla düzenleme yapmakla suçladı. Menkul kıymetler düzenleyicisi kısa bir süre önce Circle’ın rakip firması Paxos’a bir Wells bildirimi göndererek şirkete icra işlemleri başlatma niyetini bildirdi.

Circle CEO’su daha iyi önlemler öneriyor

Allaire, SEC’in stablecoin’leri düzenlemedeki rolüne karşı çıktı. Bununla birlikte, düzenleyicinin nitelikli emanetçi gerekliliklerine tabi varlıklara sanal para birimleri dahil etme önerisini destekledi. Bu, yapılara kontrol ve iflas koruması sağlayacaktır.

Sabit para birimleri, fiat para birimlerine göre bir değeri koruma yetenekleri nedeniyle son yıllarda giderek daha popüler hale geldi. Bununla birlikte, dünyanın dört bir yanındaki birçok düzenleyici daha sıkı gözetim talep ettiğinden, düzenleyici statüleri belirsizliğini koruyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.