Cardano’nun Yaratıcısı Charles Hoskinson’a Göre ABD’li Yetkililer Kripto Endüstrisini Sabote Ediyor Olabilir


0

Cardano’nun (ADA) yaratıcısı Charles Hoskinson, kripto endüstrisinin ABD yetkilileri tarafından ele alınmasıyla ilgili endişelerini dile getiriyor.

Kraken’in kurucusu Jesse Powell’ın, düzenleyicilerin kasıtlı olarak “kötü adamların” hedeflerini ilerletmelerine izin verdiği teorisini öne süren bir tweet’ine tepki olarak Hoskinson, hipotezin “doğru” olduğunu “hissetmeye başladığını” söylüyor.

“Dürüst olmak gerekirse, bunun doğru olduğunu hissetmeye başlıyorum. Olaylardan aylar, bazen yıllar önce patlayan birçok firma için adil uyarı verildi.”

Powell’a göre düzenleyiciler, gündemleriyle uyumlu olduğu için kötü oyuncuların büyümesine izin verdi.

“Bir teorim var:

Düzenleyiciler, gündemlerine hizmet ettiği için kötü adamların büyümesine ve patlamasına izin veriyor.

 • 1- kripto ekosistemindeki sermayeyi/kaynakları yok et
 • 2- insanları yakmak, benimsemeyi caydırmak
 • 3- iyi oyunculara saldırmak için hava desteği verin

Kötü adamlar aslında işin içinde. İyi adamlar düşmandır.”

Powell ayrıca, kripto alanındaki kötü oyuncuların, iyi oyuncuların sahip olmadığı bir rekabet avantajına sahip olduğunu söylüyor.

“Kötü adamlar havaya uçmadan yeterince uzun süre koşabilirlerse, senin için iyi adamları öldürebilirler.

Kötü adamlar çok büyük rekabet avantajlarıyla çalışırlar. Aksi takdirde iyi adamlara gidecek olan kullanıcıları, geliri ve risk sermayesini emerler. Kötü adamlar her zaman daha sonra hapse atılabilir.”

Başka bir tweet’te Hoskinson, Illinois eyaletinde tanıtılan ve kabul edilirse Dijital Mülkiyet Koruma ve Yasa Uygulama Yasası olacak bir yasa tasarısının ABD’nin şu anda dijital varlık endüstrisi için neden çekici olmadığının bir örneği olduğunu söylüyor.

Hukuk uzmanı Drew Hinkes’e göre, Illinois yasa tasarısı kripto endüstrisine düşman ve “blok zinciri düğümü operatörlerini, madencileri ve doğrulayıcıları kovacak, adli kaynakları israf edecek ve Illinois tüketicilerini korumak için donkişotik bir girişimde mevcut yasayı karıştıracak.”

Hoskinson ayrıca ABD’de kripto endüstrisinin karşı karşıya olduğu düşmanlığın FTX’in çöküşüyle tetiklendiğini belirtiyor. Cardano’nun yaratıcısı, FTX’in iflas ettiği anda, “FTX çöktü. Olay olduğu an, tüm sektörün ciddi bir zor dönemde olduğunu biliyordum.”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.