Cardano (ADA) Tabanlı Stablecoin Djed ‘in Mainnet’te Canlı Yayına Geçmesiyle Yeni Dönem Başlıyor.


0

Ethereum’un (ETH) rakibi Cardano (ADA), ilk aşırı teminatlandırılmış stablecoin Djed’in (DJED) ana ağda yayına girdi.

DJED, ABD Dolarına sabitlenmeyi hedefliyor ve Cardano’nun yerel tokeni ADA tarafından destekleniyor.

Geçen ay, Djed yayıncısı COTI (COTI), Djed’in artık özel ödeme ağlarını destekleyen çok zincirli bir ağa geçiş yaptığını duyurdu.

Djed’in sabit para çekme fiyatından dinamik bir sisteme geçmesiyle birlikte para yatırma ücretlerinin de %50 oranında düşeceği açıklandı.

COTI, değişikliklerin kripto varlıklarını mal ve hizmetler için ödeme olarak kabul etmenin yaygın olarak benimsenmesine yardımcı olacağını söyledi.

“[Yükseltme] henüz kripto ödeme çözümlerini benimsememiş işletmeler için kripto ödemelerinin yaygın olarak benimsenmesindeki büyümeyi artıracağından, bu lansman kripto endüstrisi ve COTI için büyük bir adım anlamına geliyor.”

Şimdi, başarılı bir güvenlik denetiminin ardından Djed, Cardano’da resmi olarak kullanıma açıldı. Yeni bir duyuruda COTI ekibi, lansmanın bir bütün olarak merkezi olmayan finans (DeFi) için önemli bir kilometre taşı olduğunu söylüyor.

“Djed’in merakla beklenen genel ana ağ lansmanı, stablecoin’ler için yeni bir çağın habercisi. Djed’i piyasaya sürmek, Cardano ekosistemi olan COTI ve bir bütün olarak DeFi ekosistemi için önemli bir kilometre taşıdır. Merkezi olmayan bir açık kaynak protokolü olan Djed, kullanıcılara DJED ve SHEN’i tutma, basma ve yakma fırsatı sunduğu için topluluk odaklıdır.

DJED, Bitrue, Winswap, Wingriders ve Muesliswap’ta mevcuttur ve yakında daha fazla listelenmesi beklenmektedir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.