BRC-20 Meme Coin Çılgınlığı Bitcoin Ağını Bastırdı, Basım Ücretleri Rekor Yüksek Seviyelere Ulaştı


0

Bitcoin’in BRC-20 standardında artan meme coin etkinliği, bu tokenlerin toplam piyasa değerini 541 milyon doları aştı. PEPE ve WOJAK gibi meme paraları, Ethereum ağını tıkadı ve yeni BRC-20 belirteçleri şimdi Bitcoin ağını etkiliyor.

Ağ ölçümlerine göre meme coinlerr BRC-20 standardına geçiş yapıyor. Eğilimler, Bitcoin ağında bir BRC-20 meme kripto para çılgınlığı olduğunu gösteriyor.

Son birkaç ayda popülaritesinde bir artış görülen meme paraları, Bitcoin ağını ele geçirmeye başlıyor. Bu yeni meme coinler, Ethereum yerine BRC-20 standardı kullanılarak basılıyor, çünkü ikincisi yeni belirteçlerden kaynaklanan tıkanıklık görüyor.

BRC-20 Tokenlerinin Günlük Basım Ücretleri Rekor Yüksek Seviyelere Ulaştı

Dune’da görüldüğü gibi, BRC-20’deki günlük basım ücretleri 7 Mayıs’ta 247 BTC ile rekor seviyeye ulaştı . Bu Bitcoin Ordinallerinin toplam ücreti 641 BTC idi. Grafik, Bitcoin günlük işlemlerinin Ordinals nedeniyle tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı Nisan ayı sonlarında bu ücretler için önemli bir zirve gösteriyor.

Başka bir açıdan bakıldığında, Bitcoin’deki işlem ücretleri 7 Mayıs’ta bir ay öncesine göre 18 kat artarak 400 BTC’yi geçti.

BRC-20 belirteçleri, Bitcoin ağını açıkça ele geçirdi ve bu belirteçler şimdiye kadar 541 milyon dolarlık bir piyasa değerine ulaştı. Birçoğu meme parası olmak üzere toplam 14.079 token vardır. Bu, NFT’lerin yanı sıra Ordinallerin büyümesinin önemli bir nedeni olmuştur.

Meme coinlerinin BRC-20’ye kaymasının olası bir nedeni, meme coinlerinin Ethereum ağını tıkamış olması olabilir . Popüler bir meme belirteci olan PEPE, bu tıkanıklığa büyük katkıda bulundu. Meme madeni coinleri, yakın zamanda yaklaşık % 40.000 oranında artarak topluluğu ele geçirdi .

Bitcoin Ağını Tıkayan Meme Coinler

Ordinals’ın popülaritesi, Binance’in BTC çekme işlemlerini durdurmasına da yol açtı . Borsa, çok sayıda bekleyen işlem nedeniyle para çekme işlemlerini 12 saat içinde iki kez durdurdu. Bu meme paralarının dünyanın en büyük CEX’ini etkilemesi, şu anda bir çılgınlığın olduğunun kanıtı.

BRC-20 belirteçleri, Bitcoin’de değiştirilebilir belirteçlerdir. Bu, deneysel bir belirteç standardıdır, ancak yüksek etkinlikten de anlaşılacağı gibi, kullanıcılar ona akın etmeye başlamıştır.

BRC-21 Token Standardı Önerildi

BRC-20 ağı ele geçirirken, BRC-21 adlı yeni bir standart için çalışmalar şimdiden başladı . Yeni standart ilk olarak 7 Mayıs’ta önerildi.

BRC-21, diğer zincirlerdeki belirteçlerin Bitcoin blok zincirinde basılmasına ve Bitcoin blok zincirinden itfa edilmesine izin verir. Belgeler, BRC-21 standardının ana kullanım durumunu “merkezi olmayan stablecoin’leri Lightning Network veya benzeri ödeme protokollerine dağıtmak” olarak açıklıyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.