Boğada Devleşecek 5 Coin – zkSync ve Starknet Altcoin Sepeti | 2023 Kripto Para Tahminleri


1

Selam Coin Avcıları!!

Tüm ekosistem, 2024’te Bitcoin halvingi ile birlikte yeni bir BOĞA SEZONU başlamasını bekliyor. Büyük olasılıkla da öyle olacak. Peki buna ne kadar hazırız?

Bu videoda hepimizin bildiği major ve hype coinlerden bahsetmeyeceğiz; onları zaten hem youtube hem de twitter ve telegramda sık sık konuşuyoruz. Bu sefer hedefimiz daha farklı; çok daha fazlasını kazanmanın peşindeyiz!! Henüz çok yeni olan zkSync ekosistemine odaklanacağız! Hatta Starknet’ten de örnekler vereceğiz. Bu yazımızda 5 önemli projeyi ve coinlerini inceleyeceğiz ayrıca 2 tane de bonus var! Kısacası Harika bir yazı hazırladık; Sonuna kadar okumayan pişman olur! HAYDİ ARTIK BAŞLAYALIM!!

Bu arada zkSync ve Starknet’i hiç duymadıysan, youtube kanalımızda; ekosistemleri ve ağlarda yapılacak işlemleri anlattığımız videolar var. İki ağ da 2023’te mainnete geçti ve şuan tüm avcılar takımı olarak aktif bir şekilde kullanıp; tıpkı Aptos ve Arbitrumda olduğu gibi, büyük Airdrop fırsatlarını kovalıyoruz! Bu bilgiyi de verdiğimize göre; artık ilk projemizle başlayalım!!

OnChain Trade OT Coin Analiz

OnChain; zkSync Era ağında, hem swap hem de vadeli işlemler yapabildiğimiz bir platform. Şimdilik Ethereum ve Bitcoinde, 60x’e kadar kaldıraçlı işlemlere izin veriyor. Özellikle zkSync’ten olası bir Airdrop kazanabilmek için işlem yaparken, çok kullanışlı oluyor. Ayrıca Onchain ‘de; swap ve kaldıraçlı işlemlerin yanı sıra, elinizdeki varlıkları poollara borç olarak verip, karşılığında farklı tokenleri borç alabiliyorsunuz.

Pool bölümünde elinizde olan USDC, OT veya ETH’ları likidite havuzlarına ekleyebilirsiniz. Diğer DEFI protokollerinden farklı olarak; OT, tek token likidite havuzlarına (havuz çiftleri yerine) izin veren yeni bir DeFi protokolüdür. Bu, yatırılan tokenleri yerel OSD stablecoin ile sanal bir çift halinde gruplandırarak likidite havuzları oluşturmasını mümkün kılıyor. Ayrıca borrow yani borç alma işlemini de buradan yapabiliyorsunuz. Şimdi OT tokene geçelim. OT tokenin toplam arzı 100 milyon adet! Tokenlerin %10’u IFO ile kendi sitelerindeki ön satışta satıldı. %17,5 Hazineye, %20’si takıma ayrılmış %50’si ise, marketing, topluluk ödülleri, havuz ödülleri gibi çeşitli bölümlere ayrılmış. OT token ön satışı 29 Martta yapıldı ve toplam 10 milyon token; adedi 0,15 dolardan satıldı.

Şuan tüm tokenlerin 12,5 milyonu piyasada. OT’nin ATH seviyesi yani en yüksek değeri 0,65 dolara kadar çıktı! Ve OT token, anlık olarak …$ seviyelerinde yani neredeyse ön satıştan alanlarla aynı fiyatta! Ayrıca Hotbit’i de saymazsak hiç bir merkezi borsada listelenmiş durumda değil, yani aslında çok çok yeni! zkSync ağı büyümeye devam ettikçe ve zksync coin çıktığında; kullanışlı bir platform olan Onchain de değer kazanacaktır ve dolayısıyla OT token yükselecektir ayrıca merkezi borsalarda da ard arda listelenecektir. Bunu Arbitrum’da ve ağdaki projelerde çok gördük. Şuan OT tokeni; kendi sitesindeki swap bölümünden veya syncswap’tan alabilirsiniz. Kanaldaki zksync videomuzu izlerseniz ağı kullanmayı orada detaylıca anlattık! Bu arada syncswap ne derseniz? Merak etmeyin yazının devamında onu da anlatacağız. En başta söylemiştim; dolu dolu güzel bir makale olacak; şimdi 2. proje ile devam edelim!

Symbiosis Finance SIS Coin Analiz

Symbiosis; L1 ve L2 ağlarda yer alan likiditeyi birleştirip; ağlar arası coin transferi ve swap yapmamızı sağlayan bir proje. Platform’a; Ethereum, Arbitrum, Avalanche, Polygon, BNB gibi birçok ağdan sonra zkSync ERA ağı da eklendi. Yani aslında biraz önce anlattığımız Onchain gibi yeni bir proje değil ama Symbiosis yeniliklere ayak uyduran, sağlam bir proje!! Bu şekilde devam ettiği sürece hem projenin değeri hem de tokeninin değeri artacaktır. Hatta şuan yol haritalarında gelecek yeni ağ entegrasyonlarını görebiliyoruz. Yakında Scroll, NEAR, TRON ve Bitcoin ağlarını da entegre edecekler.

Projenin partnerlerine baktığımızda ise; dev borsa Binance’in yatırım kanadı olan Binance Labs, Blockchain.com ve OpenOcean’ı görüyoruz. Peki Symbiosis platformunda neler yapabiliyoruz hızlıca bir bakalım! Bunu özellikle anlatmak istiyorum çünkü; yeni ağları test ederken ve kullanırken ayrıca mainnetlerde Symbiosis’ten fazlaca yararlanıyoruz. Sağ üstten Go to Swap ile app bölümüne geçiyoruz!

Örneğin ETH ağında yer alan coinleri rahatlıkla diğer ağlara farklı coinler olarak çevirebiliyoruz. Örneğin Etherereum ağındaki USDC’lerinizi, Polygon ağında Matic olarak dönüştürebilirsiniz. Bir çok ağda ve bir çok coin arasında köprü ile swap işlemi yapabiliyoruz. Şimdi $SIS coin bilgilerine bakalım.

Sis tokenin toplam arzı 100 milyon ve şuan 35 milyon adedi piyasada. Anlık fiyatı ise 26 cent!! Tokenin ulaştığı en yüksek seviye olan ATH’ıysa 5,60$ yani 200 katı!! Tekrar oralara gelir mi bilemeyiz ama bu bilgi bize böyle bir potansiyeli olduğunu gösteriyor. Yeni ağları da platformuna entegre etmeye devam ederse muhakkak değerlenecektir. $SIS token Binance ve Coinbase gibi 2 majör borsada henüz listelenmedi. Proje boğa sezonuna dolu dizgin hazırlanıyor. Boğada yeni ağların da hype’ı ile birlikte SIS tokenin Binance listeleme haberini alacağımızı düşünüyorum. Üstelik Binance Symbiosis’in yatırımcısı; yani bu olasılık çok yüksek!!

Deri Protocol DERI Coin Analiz

Deri; Bitcoin, Ethereum, Avax, Solana, Shiba ile futures ve opsiyon işlem yaptıran merkeziyetsiz bir protokol. Platformda şimdiye kadar 140 milyar dolardan fazla hacim gerçekleşmiş ki bu oldukça iyi bir rakam. Projenin yatırımcılarına baktığımızda, yine aynı dev ismi görüyoruz; Binance Labs. Ayrıca LD ve Lotus Capitaller ile birlikte Tron,WOO network de destekçiler arasında.

Projeyi bu videoya almamızın 2 büyük sebebi var. Birincisi; DERI; BNB ve Arbitrum ağlarından sonra; zksync ERA’da yer almaya başladı. ZKSYNC için airdrop kovalarken bu platformda da  işlem kasabiliriz. İkincisi ise şu; 2023 yılı içinde çok değerlenecek projelerden bahsettiğimiz videoda; yine Binance labs destekli Radiant için Binance’de listeleneceğini söylemiştik. RDNT coin ilk olarak Binance Launchpool’a geldi ardından da listelendi. Biz videoda bahsettikten sonra da %120 yükselerek güzel kar bıraktı. Bu ihtimali de şimdi DERI’de arıyoruz. 

DERI token bilgilerine baktığımızda fiyatının ayı sezonunda oldukça düştüğünü görüyoruz. Toplam arzının %51’i yani 205 milyonu dolaşımda. Tüm zamanların en yüksek değeri olan 2$ seviyelerinden 2 cent seviyelerine kadar geri çekilmiş ve henüz majör borsalarda listelenmedi. Proje aktif  ve yeni ekosistemlere girerek büyümeye çalışıyor. Hal böyle olunca güzel bir kar potansiyeli sunuyor. Ekip projeye sahip çıktığı için bu seviyeleri fırsat olarak görebiliriz.

Mute io Analiz

Aptos, Optimism ve Arbitrum airdrop’larından sonra gözler zkSYNC’e çevrildi. Muteio da zksync airdrop’unu yakalamak için kullandığımız bir defi platformu. zksync ERA ağı gibi Muteio da henüz çok yeni. Bu yüzden üzerindeki toplam TVL değeri 17 milyon dolar seviyelerinde. Platformda swap, likidite ekleme, pasif gelir elde etme gibi DEFI seçenekler var. Aynı zamanda MUTE coini sitede stake ederek LP pasif gelir kazanabiliyoruz. Ek olarak da yönetişimde rol alabiliriz. Mute coin metriklerine baktığımızda toplam arzın 40milyon adet ve %100 dolaşımda olduğunu görüyoruz. 1 yılı aşkın piyasada olan coin ATH’ı 2,70$ seviyesinden uzak olsa da henüz Binance, Coinbase gibi büyük borsalarda listelenmedi. Anlık fiyatı 62 cent olan MUTE tokende listelenme haberleriyle seri bir yükseliş görebiliriz. Az önce de söylediğim gibi alıp; HODL ile pasif getiri fırsatı da var. Alım sonrası değerlendirebilirsiniz.

Mint Square Analiz

Mintsquare popüler bir NFT market! Üstelik hem zkSync ağında hem de Starknet ağında NFT alıp satabileceğiniz bir platform. Hemen başta söyliyim; boşuna sağda solda MINT token falan aramayın çünkü henüz yok! E peki biz neden anlatıyoruz çünkü KESİN çıkartırlar! Blur’u hatırlayanlar olacaktır! Blur NFT Marketini kullananlara binlerce dolarlık BLUR token airdrop yapmıştı hatta öyleki 23 kişi neredeyse milyon dolar para kazandılar.

Mint Squre’in; büyük bir heyecanla Airdrop yapmasını beklediğimiz iki önemli ağı aynı anda destekliyor olması, avcılar takımı için çok önemli! Biz de sürekli kullanıyoruz. Üstelik testnet ağlarında da hala aktif olarak kullanabilirsiniz. Platformda mevcut NFTlerinizi satabileceğiniz gibi popüler koleksiyonlardan da NFT satın alıp; ağlar büyüdükçe değerleneceğini göz önünde bulundurarak, NFT yatırımları yapabilirsiniz. Ayrıca kendi NFT’nizi de buradan girerek; bir kaç özellik belirleyerek kolaylıkla mintleyebilir ve satışa koyabilirsiniz. zkSync ve Starknet ağlarında airdrop kazanmak için işlem yaparken; Mint square’i muhakkak kullanmaya özen gösterin.

Tekrar hatırlatıyorum; hem youtube kanalımızda hem de sitede Starknet ve zkSync için videolarımız ve rehberlerimiz var! Daha önce ağları kullanmadıysanız izleyerek ve rehberden takip ederek, rahatlıkla işlem yapabilirsiniz. Şimdi sırada bonus bir proje var!

zkSync Era Airdrop Rehberi | Tam Liste

Starknet Airdrop Rehberi | Tam Liste

Orbiter Finance (Bridge) Analiz

Orbiter Finance; EVM ağları üzerinde ucuz ve güvenli şekilde Bridge yani köprü işlemleri yapmamızı sağlayan harika bir platform. Gördüğünüz gibi neredeyse tüm ağlar arasında köprü işlemi yapabiliyoruz ve çok da ucuza! OT token satın almak veya Mintsquare’de işlem yapmak için zkSync ve Starknet ağlarına buradan ETH transferi yapabilirsiniz. Ayrıca Orbiter’in de Airdrop yapma ihtimali çok kuvvetli!! Orbiter ekibi zaten bunu ima eden bir açıklama da yapmıştı! Discord’da sıkça sorulan sorular bölümünde bir token olacak mı sorusunu ekip evet olarak cevapladı.

Hem sitemizde hem de twitterda sıklıkla Orbiterdeki yeniliklerden bahsediyoruz. Hatta Son olarak Orbiter finance; zkSync ERA ile bir GALXE etkinliği başlattı. 14 hazirana kadar Ethereum ağından ERA ağına en az 0,005 ETH gönderin. Ardından twitimizdeki linke gelin ve diğer görevleri de  tamamlayarak Orbiter OAT’ NFT’sini mintleyin; bu NFT ileride çok önem kazanabilir. Sıradaki BONUS; Syncswap!!

SyncSwap SYNC Coin Analiz

Syncswap için zkSync ERA ağının en önemli DEX platformu diyebiliriz ayrıca platformdaki havuzlara likidite ekleyerek, pasif bir gelir de elde edebilirsiniz! Üstelik Scroll test ağını da desteklediği için orada da olası bir Airdrop ihtimali için de çok kullanışlı oluyor! Orbiter gibi; Syncswap ‘ın da henüz bir tokeni yok ama; $SYNC token yolda!! Piyasaya çıkması da çok uzun sürmez; zksync’de işlem yaparken SYNC token airdrobuna da oynamak lazım! Twitterda Syncswap için güzel bir flood hazırlamıştık; kesinlikle bir göz atın.

Evet yazımız bitti; gerçekten de dolu dolu oldu! Coin önerilerinin yanı sıra yeni ağlarla ilgili bir sürü de bilgi vermiş olduk. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere..

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 3
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. gerçekten mükemmelsiniz. bayıldım bu yazınıza ve sizden çok şeyler öğreniyorum. inşallah hepimiz bol bol airdrop kazanırızda bu emekleriniz boşa gitmez. ne kadar teşekkür etsem azdır. elleriniz dert görmesin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.