BNY Mellon Yöneticisi, Kripto Varlıkların Yüksek Yatırımcı İlgisi İle ‘Kalacak’ Olduğunu Söyledi


0

Bank of New York Mellon’un bir yöneticisinin, bankanın geçen yıl yaptırdığı bir araştırmaya dayanarak kripto varlıklarının uzun vadeli olduğunu düşündüğü bildiriliyor.

Reuters’e göre, BNY Mellon’un gelişmiş çözümler başkanı Michael Demissie, Ekim 2022’de yapılan çalışmanın dijital varlıkların burada kalacağını gösterdiğini söylüyor .

271 kurumsal yatırımcının katıldığı anket, yanıt verenlerin %91’inin paralarını tokenize edilmiş ürünlere yatırmakla ilgilendiğini ve %70’inin, güvenilir ve tanınmış kurumların saklama ve yürütme gibi hizmetler sağlaması durumunda dijital varlıklarla ilişkilerini artıracağını gösteriyor.

Çalışma ayrıca, ayı piyasasına rağmen, yatırımcıların kripto kışında Bitcoin’in ( BTC ) tüm zamanların en yüksek fiyatının %75’ini kaybetmesiyle büyük kayıplar görmesine rağmen, ankete katılanların %88’inin dijital varlıklarla ilgili planlarında ilerlemeye devam ettiğini gösteriyor.

Demissie, Afore Consulting’in 7. Yıllık FinTech ve Düzenleme Konferansında kripto para birimi konulu bir panelde şöyle diyor:

“Müşterilerin genel olarak dijital varlıklarla kesinlikle ilgilendiğini görüyoruz.”

Kripto alanının ileriye dönük olarak düzenlenmesi gerektiğini söylüyor.

“Bu alanda sorumlu bir şekilde gezinmemiz önemlidir. Yol için kesinlikle net düzenleme ve kurallara ihtiyacımız var. Yatırımcıların güvenini karşılayan güvenilir hizmetler sunabilen sorumlu aktörlere ihtiyacımız var.”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.