BNB Domain Almak – Spaceid (.bnb) Alan Adı Alma ve Binance NFT Markette Satmak


0

Ethereum, Near ve Solana’dan sonra BNB uzantılı domain adres isimleri alma fırsatı geldi. Şimdi sizlere nasıl alacağınızı göstereceğiz; hatta sonrasında Binance’te de satışa koyacağız. Biliyorsunuz özel isimler çok fazla paralara satılabiliyor, herkesten önce girip ucuza kapmak çok önemli!

Şu ana kadar 70 binden fazla cüzdan, toplamda 250 binden fazla domain almış durumda ve bu sayılar her geçen dakika artıyor. İsimleri erkenden kapmak veya alıp pahalıya satmak bir yana, ileride SpaceID token çıkarırsa airdrop ilk etapta erkenden destek olanlara verileceğini düşünüyoruz.

SpaceID Binance yatırımı almış sağlam bir proje; ki bunu tüm destekçilerinden görebiliriz. Binance dışında; Gateio, STEPN, Twitter Kurucusu Jack, Project Galaxy ve çok çok daha fazlası bu listede var. Yani kripto ve WEB3 için oldukça önemli projeler, SpaceID ile birlikte çalışıyorlar.

Ayrıca Space ID üzerinden aldığımız domain adlarını, Binance NFT’de listeleyebiliyoruz, bunu da zaten bu videoda beraber yapacağız.

İlk olarak projenin sitesine giriyoruz. Sizler için sitenin linkini de buraya ekliyoruz ve kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Space.id websitesi  Ardından açılan ekranda “Register your .bnb name” kısmından domain sayfasına ulaşıyoruz. 

 Sağ üstte cüzdanımızı bağlamak için “Connect” seçiyoruz. Cüzdanımızı bağlıyoruz. Biz buradan sonra Metamask ile işlemlerimizi yapacağız, siz aynı işlemleri ister yine metamask isterseniz de Trust wallet ile telefonunuzdan da rahatlıkla yapabilirsiniz. Hiç bir fark yok, tüm işlemler telefonda da aynı!

Cüzdanı bağladıktan sonra Space ID domain arama barı çıkıyor.  “Search” ile aramaya başlayabilirsiniz. Artık istediğimiz isimleri arayabilirsiniz, ister kendi adınız, soyadınız, ünlü birinin adı, şehir – ülke adı, bilinen bir kelime veya sizin için önemli bir kelime; her şey olabilir! Deneyerek boşta olup olmadığına bakacaksınız. Boşta olanların yanında “available” ve “Register” butonu aktif olacak. Eğer isim daha önceden alınmış ise “Unavailable” yazacak ve bilgileri ekrana gelecek.

Domainler “ark” gibi 3 harfli ise 2,3BNB (yaklaşık 650$ ; “Manu” gibi 4 harfli ise 0,55BNB (150$) ; 5 ve üstü ise 0,02BNB (6$)’ye satılmaktadır.

Bu fiyatlar 1 yıllık domain ücretidir. Süreyi uzattığımızda fiyat da orantılı olarak artacak.

Sizinle birlikte alalım diye bizim için en önemli ismi almadık, bekledik; tabiki “pusulafinans”

Haydi şimdi hep birlikte alalım. “Register” sekmesine basıyoruz ve devam ediyoruz.

Karşımıza çıkan ekranda domain süresini belirliyoruz ve “Request” butonuna basıyoruz.

Bu sırada almak istediğiniz ismi, aynı anda farklı biri istiyor mu diye kontrol ediyor. İşlem devam ettiğinde, cüzdanımıza onaylama geliyor. Onu kabul ediyor ve ödemesini yapıyoruz. Bu arada bu işlemlerin tamamını BNB ile yaptığımız için; cüzdanızda hem domain ücreti hem de fee için BNB bulundurmanız gerekiyor.

Onaylanma sonrasında seçtiğimiz bu ismi bnb uzantılı domain adı olarak, BSC ağında kayıt etmiş olduk.

Sol üstteki manage bölümünden almış olduğunuz isimleri görebilirsiniz. Biz öncesinde bir kaç tane daha almıştık 

Bnb uzantılı domain adını aldık, artık isterseniz Binance borsasında NFT bölümünde satabilirsiniz. İsterseniz de prestij açısından saklayabilirsiniz.

Şimdi bu domain’i Binance’e nasıl aktarıp orada satışa koyabiliriz, hızlıca gösterelim.

Bu arada Binance NFT için daha önce hazırladığımız detaylı bir kullanım videomuz var. Çünkü Binance NFT’de bir hesabınız olması gerekiyor. Çok kolay zaten videoyu izleyerek yaparsınız.

Binance girdikten sonra, önce cüzdanımızı Binance NFT’ye bağlıyoruz. Bu bölümdeki cüzdan sekmesinden giriyoruz. Ağımızı seçiyoruz ve sonrasında cüzdanımızı bağlıyoruz. 

Burada BSC ağındaki tüm NFT’ler var, Space ID göndermek için onun bize kontrat adresi lazım, videonun açıklamalarına bunu da ekleriz kontrat adresi ile koleksiyonu aratıyoruz.

Sonrasında aldığımız NFT’nin Token ID’si lazım onu da BSCSCAN adresinden cüzdanımıza bakarak bulabiliriz., Token ID mi alıyorum, “Deposit NFT” seçeneğinden sonra Binance NFT’de aratıyorum. 

Biz sizler için SPACEID token adresini buraya ekliyoruz.  0xE3b1D32e43Ce8d658368e2CBFF95D57Ef39Be8a6

Cüzdanımızda NFTyi buluyor, sonrasında transfer işlemini onaylıyoruz. Böylelikle bu işlemlerle; cüzdanımızda olan domain’i Binance NFT pazarına taşımız oluyoruz.  

Taşıma işlemi; yoğunluğa göre 24 saat içerisinde gerçekleşiyor. Biz şimdi; daha önce buraya transfer ettiğimiz başka bir domaini satışa koyalım, pusulafinans domain beklemeye girdi; o da buraya gelecek. 

“List NFT” tuşuna basıyoruz. Fiyatı belirliyoruz. 

Tahminen bu domain için ucuz olacaktır ama sembolik ols un diye 1 BNB yapalım. Alt kısımda kaç gün listelenecek onu belirliyoruz ve Satışa koyuyoruz. İşlemler bu kadar basit.

Artık domain adımız Binance NFT markette listelendi. Birisi bu domaini satın alırsa, ücret otomatik olarak bizim hesabımıza geçecek.

Bu arada sadece Binance’te değil, bnb uzantılı domainlerinizi Tofu NFT platformunda da direk kripto cüzdanınızı bağlayarak satabilirsiniz. Veya bir başka market olan NFT Trade üzerinden de satabilirsiniz.

Tüm soru ve görüşlerinizi videonun altına veya Twitter, Telegram kanallarımızdan bizlere iletebilirsiniz.

Herkese bol kazançlar

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.