BitDAO’nun Mantle Core ekibi, Web3 fonu için 200 milyon dolar teklif etti


1

Mantle, BitDAO ekosistemi tarafından geliştirilen bir Ethereum katman-2 ağıdır. Fon, geliştiriciler ve DApp’ler arasında benimsenmeyi artırmayı hedefliyor.

Erken aşamadaki Web3 girişimlerine adanmış 200 milyon dolarlık bir fon yaratmaya yönelik bir teklif, 26 Şubat’ta BitDAO’nun yönetişim forumunda Mantle Core ekibi tarafından sunuldu . Ekosistem fonu, Mantle’ın ağının geliştiriciler ve Dapp’ler arasında benimsenmesini artırmayı amaçlıyor. 

Mantle, BitDAO ekosistemi tarafından geliştirilen bir Ethereum katman-2 ağıdır. Teklife göre, önümüzdeki üç yıl içinde Mantle ekosisteminde 200 milyon dolarlık bir sermaye havuzu kurulacak. BitDAO’nun hazinesi USD Coin olarak 100 milyon dolar sağlayacak

100 milyon dolar daha, “stratejik risk ortaklarından” gelen harici eşleştirme sermayesi tarafından sağlanacaktı.

Mantle’ın önerisine göre, katılmaya ilgi gösteren fonlar arasında Dragonfly Capital, Pantera, Folius Ventures, Play Ventures Future Fund, Spartan, Lemniscap, Selini Capital, Cadenza Ventures ve QCP Capital yer alıyor.

Onaylanırsa, Mantle EcoFund ve girişim ortakları, 1:1 ortak yatırım oranına sahip projelere katılacak. Ekosistem fonu, tohum öncesi, tohum ve seri A turunu yükselten Web3 girişimleri hedef alacaktır.

Bir Mantle sözcüsü Cointelegraph’a e-posta ile verdiği demeçte, fonun üç yıllık aktif bir yatırım dönemine ve iki yıllık isteğe bağlı uzatmaya sahip olması önerildi. İlk fon operatörünün Mirana Ventures, Bybit ve BitDAO’nun girişim ortağı olması ve Mirana Ventures, Mantle, BitDAO ve Bybit temsilcilerinden oluşan bir yatırım komitesi olması önerildi.

Mantle’ın sözcüsü, “Fon, Mantle’da dağıtılan 100’den fazla projeye yatırım yapmayı ve fonun yaşam döngüsü boyunca 1,5x’lik kümülatif performansa sahip yatırılan sermayenin (MOIC) bir katına sahip olmayı hedefliyor” dedi.

Yönetim ücretleri, kaynak bulma, durum tespiti, hukuk, portföy desteği ve fon yönetimi dahil olmak üzere EcoFund ekibinin operasyonel giderlerini desteklemek için %2’lik bir ücretle “endüstri standardı” olacaktır.

Kripto endüstrisinde, benzer girişimler benimsenmeyi ve yeniliği teşvik etmeyi amaçlıyor. Geçen yıl, Ethereum ölçeklendirme çözümü Polygon, merkezi olmayan finansa erişimi iyileştirmeyi, kullanıcıları işe almayı ve benimsemeyi hızlandırmayı amaçlayan 100 milyon dolarlık fon başlattı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bültenimize Katılın

  Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.