Bitcoin NFT’leri yüksek ücretlere neden oluyor


0

Bitcoin Ordinals protokolü, blok zincirinde rekor kıran bir yer kaplıyor ve bu süreçte ağdaki işlem ücretlerini artırıyor.

Yeni başlatılan bölücü protokol, satoshis’i içerikle yazarak Bitcoin ana ağında değiştirilemez token (NFT) benzeri varlıklara izin verir .

Şimdiye kadar yazıtlar, resimler, Bitcoin teknik incelemesinin bir PDF dosyası ve hatta video oyunu DOOM’un tamamen oynanabilir bir klonu dahil olmak üzere belgeler gibi içerikler içeriyordu.

2 Şubat’ta bağımsız geliştirici Udi Wertheimer, “sihirli internet JPEG’lerini” öven güneş gözlüğü takan, kel, sakallı bir sihirbazın 3,94 megabaytlık bir görüntüsünü yazmak için Ordinals protokolünü kullandıktan sonra “Bitcoin tarihindeki en büyük işlemi” gerçekleştirdiğini tweetledi. ”

Bu kayıtlı işlemlerin veri boyutu, tipik olarak blok zincirinde yürütülenlerden çok daha fazladır ve sonuç olarak bunların işlenmesiyle ilgili ücretleri artırmıştır.

Tipik Bitcoin işlemleri birkaç sentten birkaç dolara mal olabilir, ancak Sıralı İşlemler, karşılaştırıldığında onlarca dolara mal olabilir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.