Binance 2023’te 30.000’den Fazla Web3 Projesini Finanse Edecek


0

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance Global Inc.’in hayırsever kolu Binance Charity Fund, 2023’te 30.665 Web3 bursunu finanse ettiğini duyurdu .

Binance Charity Scholar Programı, yeni öğrencilerin gelişmekte olan Web3 alanında mali engellerle karşılaşmadan beceri ve deneyim geliştirmelerini sağlamayı amaçlıyor ve bu alanda çalışanların çeşitliliğini ve yeteneklerini artırmayı umuyor.

Web3, blockchain teknolojisi, kripto para birimi ve misli olmayan tokenler (NFT’ler) üzerine inşa edilen internetin bir sonraki yinelemesine atıfta bulunan, gevşek bir şekilde tanımlanmış bir terimdir .

Son altı ayda Binance Charity, Binance ve finans şirketi Paxos tarafından kurulan, dolara sabitlenmiş bir stablecoin olan BUSD cinsinden 2,2 milyon ABD dolarından fazla bağışta bulundu ve 82.000 başvuru arasından 36.500 burs sağladı.

Yerleştirmeler, Avustralya, Kıbrıs, Fransa, Almanya, Nijerya ve Senegal dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanından eğitim tesislerine yapıldı.

Binance Charity, Rus işgali nedeniyle işini kaybetmiş olabilecek kişilerin yeniden eğitilmesine yardımcı olmak için Ukrayna merkezli tesislerle de çalıştığını söyledi.

Hayır kurumu ayrıca Güney Afrika ve Brezilya’da yaklaşık 3.000 kadına eğitim sunmak için kar amacı gütmeyen Women in Tech kuruluşuyla ortaklık kurdu.

Burslar için yapılan baskı, yazılım mühendislerine olan yüksek talebin ortasında geliyor . ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu , önümüzdeki 10 yıl içinde yazılım mühendisleri için istihdam pozisyonlarında %25’lik bir artış veya kabaca 411.400 pozisyon öngörüyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.