Arbitrum (ARB), Vakıf Hibe Programını tanıttı


0

Önemli bir Katman 2 projesi olan Arbitrum $ARB, Vakıf Hibe Programının ilk aşamasını açıkladı. Bu program, ekosistemin büyümesine ve artan gelişimin potansiyel olarak Arbitrum ekosistemine orantılı olarak daha büyük bir getiri sağlayacağı alanlara yönelik hibeler vermeye odaklanmıştır. Vakıf Hibeleri farklı aşamalarda işleyecektir. Başlangıç ​​aşaması, Arbitrum Nova ve Arbitrum One için merkezi olmayan uygulamalara ve altyapıya odaklanıyor.

Arbitrum Vakfı Hibe Programı, Arbitrum DAO’ya destek vermek amacıyla hazırlanan bir çerçevedir ve bu çerçevede belirlenen misyon ve Anayasal belgeler doğrultusunda hibelerin dağıtılması sağlanacak.

“Vakıf Hibeleri” adı altındaki bu program, Arbitrum Vakfı tarafından yürütülen bir program ve Arbitrum DAO tarafından yetkilendirilen diğer hibe programlarından farklı olacak. Vakfın Hibeleri Programı, Vakfın belirli hedeflere ve fırsat alanlarına ulaşma misyonunu gerçekleştirmek üzere Vakıf tarafından yürütülüyor.

Bu hibe programı, ekosistem büyümesine odaklanarak, Arbitrum ekosistemine daha fazla gelişme sağlayacak alanlara hibeler verme amacı gütmektedir. Hibeler, benimsenmeyi artırmayı, güçlü teknik yapılar oluşturmayı ve sürdürülebilir topluluklar kurmayı destekleyecek. Her hibe, başvuru sahibiyle birlikte belirlenecek kilometre taşları ve performans göstergelerine dayalı olarak verilecek.

Vakıf Hibeleri Programı, farklı aşamalarda işleyecek şekilde tasarlanmış ve her aşama, Arbitrum ekosistemi içinde belirli alanlardan başvuruları çekmeyi amaçlamakta. İlk aşama, Arbitrum Nova ve Arbitrum One için merkezsiz uygulamalar ve altyapılar üzerinde odaklanmaktadır. Bu programın kategorileri hakkında daha fazla bilgi edinmek için ilgili bağlantıya göz atabilirsiniz. https://arbitrum.foundation/grants Eğer proje şu anki aşamanın kriterlerini karşılamıyorsa, ArbitrumDAO’ya bir teklif sunmak için Anayasa’da belirtilen süreci takip edebilir veya daha sonra yeni aşamaların duyurulduğu bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca grants@arbitrum.foundation adresinden vakfa ulaşabilirsiniz.

Vakıf tarafından hibe almaya hak kazanan başvurular, tanıtılmak üzere seçilen projeler arasında yer alacak. Vakıf, bu programın önemli faaliyetlerini AIP 1.1’de belirtildiği gibi şeffaflık raporu altında sunmayı planlamakta. Vakıf Hibeleri Programı sürekli bir girişimdir ve hibe taleplerini ihtiyaçları doğrultusunda gönderen projelere esneklik sağlar. Aşamalar, başlangıçta belirli bir “bitiş tarihi” olmayabilir, ancak Vakıf, belirli bir aşamanın hedeflere ulaşıldığına inandığı zaman kadar devam edebilir. Yıl boyunca hibe moratoryum dönemleri olacak ve ek başvurular dondurulacak. Bu dönemler, ilgili Notion sayfası üzerinden duyurulacak.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.