Analistlerden Biri: Kripto Piyasası Düşerken Bitcoin (BTC) Boğaları İçin, Tutulması Gereken Seviyeyi Belirtti


0

Yaygın olarak takip edilen bir kripto analisti, kripto piyasaları yükselirken Bitcoin (BTC) boğalarının tutması gereken fiyat seviyesinin altını çiziyor.

Analist Justin Bennett, yazı yazarken 23.984 dolardan işlem gören BTC ile 111.400 Twitter takipçisine Bitcoin boğalarının 23.000 doları tutması gerektiğini söylüyor.

“BTC sıçrayacaksa, bunu yakında yapmak zorunda. 23.000 dolar, boğalar için tutulması gereken bir seviye.”

Tüccar ayrıca, ABD dolarının bir varlık sepetine, bu durumda dijital varlıklara karşı gücünün bir ölçüsü olan ABD Doları Endeksini (DXY) de kırıyor. Genel olarak konuşursak, daha güçlü bir DXY, daha zayıf varlıklar anlamına gelir ve bunun tersi de geçerlidir. Bennett’e göre, DXY şu anda yeni ve daha yüksek bir seviyeyi test ediyor.

“Orada hala çok fazla kararsızlık var, ancak DXY az önce 105 direncini test etti. Dün bahsettiğim haftalık pivot bu ve 105.60’ta günlük bir pivot var. Görelim.”

Geleneksel hisse senedi endeksi S&P 500’e (SPX) bakıldığında Bennett, SPX bir destek noktasına yaklaşırken DXY’nin daha yüksek bir seviyeyi test etmesinin şaşırtıcı olmadığını söylüyor.

“SPX 3.930 desteğin birleştiği noktaya yaklaşırken bunun gerçekleşmesi şaşırtıcı değil. Riskli varlıklardan bir sonraki büyük hamlenin bu alana bağlı olduğuna bahse girerim.”

Bennett ayrıca bir takipte riskli varlıklar için bir sonraki büyük hamlenin SPX’e nasıl bağlı olduğunu açıklıyor.

“Bu basit bir alt/üst senaryosu. Bitti ve biz iyiyiz. Daha yüksek zaman dilimlerinde ve biz iyi değiliz. Burada ne olacağını bildiğinizi varsaymayın. Kör varsayımlar, insanların rekt yapmasını sağlayan şeylerdir.”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.