ABD’li Yargıç, SEC İtirazlarını Reddettikten Sonra Voyager ile Binance US Anlaşmasını Onayladı


0

İflas mahkemesinin olumlu kararının ardından, Binance’in ABD kolu, kuşatma altındaki kripto borç veren Voyager’ın 1,3 milyar dolarlık varlığını satın alma planlarıyla ilerliyor.

Yargıç Michael Wiles, Reuters tarafından bildirildiği üzere Voyager müşterilerine satışa ve ilgili 20 milyon dolarlık ödeme planına yeşil ışık yakacak bir mahkeme emrini imzaladığını söyledi.

Yargıç Wiles, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) 1,3 milyar dolarlık anlaşmanın bazı bölümlerinin menkul kıymetler yasalarını ihlal edebileceğini söyleyen on birinci saatlik itirazını reddetti.

“Düzenleyiciler işlem ve planla ilgili sorun olup olmadığına inanıp inanmadıklarını çözerken, tüm davayı belirsiz bir şekilde donduramam.”

Güç durumdaki kripto kredi kuruluşu Voyager, Ocak ayında yaptığı bir mahkemede müşterilerin alacakları miktarın yaklaşık yarısını geri alabileceklerini tahmin etti, ancak 2 Mart’taki bir mahkeme duruşmasında Voyager avukatı Christine A. Okike, müşterilerin yaklaşık %73’ünü kurtarabileceğini söyledi. kripto varlıklarının son fiyatları hakkında.

Voyager, satışı zorlamak yerine yine de kendi başına tasfiye etmeyi ve gelirleri müşterilere devretmeyi tercih edebilir, ancak Voyager’ın baş yatırım bankacısı Brian Tichenor, Binance.US ile yapılan anlaşmanın müşterilere 100 milyon dolar daha kazandıracağını söylüyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.