ABD Hangi Rus Kripto Borsasına Yaptırım Uyguladı?


0

Adalet Bakanlığı Çarşamba günü yaptığı açıklamada, ABD’nin bir Rus uyruklu ve bir kripto para borsası kurucusunu 700 milyon dolardan fazla aklama suçlamasıyla tutukladığını söyledi.

Müşterilerin kimliğini doğrulama konusundaki gevşek yaklaşımını öne çıkaran Hong Kong’a kayıtlı bir kripto para borsası olan Bitzlato’nun kurucusu Anatoly Legkodymov, Salı gecesi Miami’de tutuklandı.

Mahkeme belgelerine göre Legkodymov, şirketinin suçluların kara para aklamasına yardım ettiğini biliyordu ve bir çalışanına müşterilerinin “dolandırıcı olarak bilindiğini” söyledi.

Pek çok kripto para borsası, finansal düzenlemeleri (genellikle “müşterinizi tanıyın” veya KYC kanunları olarak bilinir) ihlal etmemek için kullanıcıların kimliklerini doğrulamak için çaba harcarken, Bitzlato’nun web sitesi, kullanıcıların kaydolmak için yalnızca bir e-posta adresi vermelerini gerektirdiğini iddia etti.

Çarşamba günü, Bitzlato web sitesinin bir dizi uluslararası kolluk kuvveti tarafından ele geçirildiğine dair bir mesaj yayınladı. Müşterilere yardım etmek için tasarlanan bir Telegram botu bozuk görünüyordu ve sorgulara “😔 Hata, üzgünüm” şeklinde yanıt verdi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 5
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.