ABD Federal Rezerv Valisi, Kripto Varlıklarını Beyzbol Kartlarıyla Karşılaştırıyor, Sadece Spekülatif Olduğunu İddia Ediyor


0

ABD Federal Rezervinde üst düzey bir kripto şüphecisi, dijital varlıkların beyzbol kartları gibi olduğunu ve gerçek bir değeri olmadığını düşünüyor.

Fed Yönetim Kurulu’nun yedi üyesinden biri olan Christopher J. Waller, yeni bir konuşmasında kripto varlıkların değerinin “tamamen inançla” belirlendiğini söylüyor.

“Bana göre bir kripto varlık, beyzbol kartı gibi spekülatif bir varlıktan başka bir şey değil. İnsanlar başkalarının onu gelecekte pozitif bir fiyattan satın alacağına inanırsa, o zaman bugün pozitif bir fiyattan işlem görecektir. Değilse, fiyatı sıfıra gidecektir. İnsanlar böyle bir varlığı elinde tutmak istiyorsa, bunun için gidin. Yapmazdım ama beysbol kartları da toplamam. Ancak kripto varlık satın alırsanız ve fiyat bir noktada sıfıra inerse lütfen şaşırmayın ve vergi mükelleflerinin kayıplarınızı kamulaştırmasını beklemeyin.”

Waller, akıllı sözleşmeler gibi kripto varlıklarıyla ilgili teknolojinin kripto ekosistemi dışındaki sektörlerde “önemli üretkenlik artışlarına” yol açabileceğini savunuyor. Fed valisi ayrıca, tokenizasyonun nesnelerin ticaretinde hala kimlik koruması sağlayacak şekilde kullanılabileceğini söylüyor.

Waller, bireylerin kriptoya “riskli yatırımlar” yapmasına karşı olmadığını, ancak bankaların daha yüksek bir standartla çalışması gerektiğini düşündüğünü söylüyor.

“Finansal sistemdeki ihtiyatlı yeniliği desteklerken, aynı zamanda bankaların yüksek dolandırıcılık ve dolandırıcılık riski, yasal belirsizlikler ve yanlış ve yanıltıcı finansal açıklamaların yaygınlığı içeren faaliyetlerde bulunmasından endişe duyuyorum. Herhangi bir sektördeki herhangi bir müşteride olduğu gibi, kripto müşterileriyle ilişki kuran bir bankanın, müşterilerin iş modelleri, risk yönetimi sistemleri ve kurumsal yönetişim yapıları hakkında çok net olması gerekir. kripto erimesi.”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.