10 Yılda Bitcoin’in Yedinci “Golden Cross”u – Bu BTC Fiyatı İçin Ne Anlama Geliyor?


0

Yılın başından bu yana %40’tan fazla arttığını gören son rallinin ışığında, Bitcoin son 10 yılda yalnızca yedinci sözde “altın haçı” yaşamak üzere. Golden cross, 50 Günlük Basit Hareketli Ortalamanın (SMA) 200 Günlük SMA’nın kuzeyini geçtiği teknik bir olaydır. Bazı teknisyenler ve tacirler golden cross’u ya bir satın alma sinyali ya da en azından fiyat momentumunun yükseliş yönünde değiştiğinin bir işareti olarak yorumluyor.

Piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi ve kriptografik olarak güvenli blockchain teknolojisinin ilk başarılı uygulaması olan Bitcoin’in fiyatında %30’dan fazla ani ve kalıcı bir düşüş olmadığını varsayarsak, Bitcoin’in 50 Günlük SMA’sı 200 Günlük değerinin üzerine çıkmalıdır. Yaklaşık bir hafta içinde SMA.

Golden Cross Olaylarından Sonra Bitcoin Nasıl Bir Performans Gösterdi?

Son yedi golden cross etkinliğinin her biri sırasında Bitcoin satın almış olsaydınız ve 90 gün boyunca elinizde tutsaydınız, yatırımınızın yedide dördünde yükselirdiniz. Bu kazançların marjı %10-80 arasında çılgınca değişirdi. Yedide bir kez, 90 gün sonra sabit kalacaksınız ve iki durumda (%20 ve %45) düşmüş olacaktınız.

365 gün boyunca tutsaydın, yedide beşte kazanırdın. Yine, bu zaman dilimindeki kazanımların büyüklüğü %25 ile %400 arasında çılgınca değişir. 365 gün sonra düşüşte olacağınız iki olay, 2014’ten 2015’in başlarına ve 2021’in sonlarından 2022’nin sonlarına kadar olan acımasız ayı piyasalarına denk geldi.

Satın alma sinyalini değiştirirseniz ve yalnızca uzun süreli bir ayı piyasasının sonunda (dalgalı bir boğa piyasası sırasında değil) bir golden cross olduğunda satın aldığınızı söylerseniz, sonuçlar biraz farklı ve tartışmasız daha fazla yükseliş olur. Temmuz 2015, Ekim 2015 ve Nisan 2019 golden cross etkinliklerinden sonra 365 gün boyunca satın aldıysanız ve tuttuysanız sırasıyla (kabaca) %130, %120 ve %25’lik bir getiri elde etmiş olursunuz.

Bahsi geçen bu durumlarda olduğu gibi, 50 Günlük SMA artık uzun bir süredir 200 Günlük SMA’nın altında. Yaklaşan golden cross sırasında Bitcoin’in 23.000-24.000$ civarında işlem yapmaya devam ettiğini hayal edin. Geçmiş performans göz önüne alındığında, gelecek yılda %100’lük bir kazanç mümkündür. Dolayısıyla, 2024’ün başlarında Bitcoin’in 40.000 doların ortalarına ulaşmasından bahsediyor olabiliriz.

Bitcoin Ayı Piyasası Bitti mi?

Bu faktörleri göz önünde bulundurduğunuzda, önümüzdeki yıl Bitcoin fiyatında böyle bir iyileşmeyi hayal etmek kolaydır.

İlk olarak, 2023’ün finansal koşulların (2022’deki gibi) sıkılaştırılmasından çok (tipik olarak kripto-yükselen) finansal koşulların hafifletildiği bir yıl olması muhtemeldir. Bunun nedeni, Fed’in bu hafta kabul ettiği gibi enflasyonun hızla düşüyor gibi görünmesi, Fed’in sıkılaştırma döngüsünün sonuna yaklaşması ve hatta yakında resesyona girebilecek bir ABD ekonomisini desteklemek için yıl sonuna kadar faiz oranlarını düşürmesi olabilir. .

Dahası, Bitcoin’in ayı piyasaları tarihsel olarak sadece yaklaşık bir yıl sürüyor ve birden fazla zincir üstü ve teknik gösterge şu anda 2022 ayı piyasasının dibinin geldiğini gösteriyor (bu son makalede ele alındığı gibi).

Bununla birlikte, Bitcoin’in daha geniş bir şekilde benimsenmesindeki (yani kullanıcılar ve yatırımcılar) uzun vadeli eğilimler olumlu olmaya devam ediyor ve kilit pazarlardaki (ABD, İngiltere ve AB gibi) düzenleyiciler kapsamlı kripto pazarı getirmek için çalıştıkça varlık yakında daha fazla meşruiyet kazanacaktır. mevzuat. Böylece başka bir golden cross, Bitcoin ayı piyasasının neden bittiğine dair bir tartışma listesine katkıda bulunuyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.