Wormhole Airdrop Rehberi


0

Blok zincirler arası swap ve bridge işlemlerini mümkün kılan mesajlaşma protokolü Wormhole, şirketine 2,5 milyar dolar değer biçerek 225 milyon dolarlık önemli bir finansman sağlayarak herkesin dikkatini çekti. Fortune, haberi şirketin “2023 yılında bir kripto projesi için en büyük finansman turunu” tamamladığını belirtmişti.

Finansman turu, Brevan Howard, Coinbase Ventures, Multicoin Capital, Jump Trading, ParaFi, Dialectic, Borderless Capital ve Arrington Capital gibi çeşitli kripto ekosisteminin en büyük fon ve şirketleri tarafından desteklenmesi de büyük ses getirdi.

Bizde mainnette bazı işlemler yaparak, airdrop ihtimaline karşı platformları kullanmış olalım.

Burada işlemleri yapmak için Metamask ve Phantom cüzdana ihtiyacımız olacak. (Tabii isterseniz metamask cüzdanınızı Phantom içine import ederek tek cüzdan kullanabilirsiniz. )

1.Portal Bridge

BURADAN platforma ulaşabilirsiniz. EVM, COSMOS, SOLANA gibi farklı cüzdan ve ağlar arasında transfer gerçekleştirebildiğimiz platform aynı zamanda wormhole’ün resmi bridge sayfası işlem yaparken burayı daha sık kullanabilirsiniz.

2.Mayan Finance

Buradan siteye ulaşıyoruz, Metamask ve Phantom cüzdanımızı bağlıyoruz. ETH, BNB, AVAX, ARB ve Solana ağları arasında Hem ağın kendi coinlerini hemde USDC, USDT gibi stabil coinleri birbiriyle takas edebileceğiniz crosschain swap platformu Burada istediğiniz ağlar arasında swap işlemi yapabilirsiniz.

3.Allbridge Core

BURADAN siteye gidiyoruz. Metamask ve Phantım cüzdanımızı bağlıyoruz. Biraz önce gönderdiğimiz USDC’leri BNB ağına yada istediğiniz bir ağa USDT olarak yolluyoruz. Burada Messaging bölümünden Wormhole seçtiğinize emin olun.

4.deSwap

BURADAN platforma gidiyoruz ve metamask cüzdanımız bağlıyoruz. İster EVM ağları arasında USDT ve USDC ile fatklı coinler alabilir. Yada EVM zincirler ETH, BNB, ARB veya AVAX gibi zincirlerden Solana’ya kolayca transfer yapabilirsiniz.

5.Carrier

Buradan siteye giderek cüzdanımızı bağlıyoruz. Farklı EVM ağları arasında USDC-USDT yada farklı coinleri istediğiniz gibi takaslayabilirsiniz.

6.Merkly Wormhole

LayerZero ekosisteminden de tanıdığımız merkly sitesinde wormhole için farklı ağlara NFT gönderebilir. BURADAN siteye ulaşıp, cüzdanımızı bağlıyoruz ve NFT claim ederek, farklı ağlara gönderebiliyoruz. Gas fee bölümü yakın zamanda aktif olacağı belirtilmiş geldiğinde o bölümü de kullanabilirsiniz.

Son olarak da zealy platformunda sosyal medya görevleri var. Olası airdropta bu şekilde etkileşimi olanlar için güzel ödüller dağıtabiliyorlar. BURADAN zealy görevlerine ulaşabilirsiniz.

Bunlar dışında wormhole ekosistemini inceleme isteyenler BURADAN farklı platformlara bakabilir. Ayrıca wormhole’un scan sitesini de BURADAN ulaşıp işlemlerinizi kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca bu rehberimizi kayıt edin. Yeni platformlar veya uygulamalar geldiğinde güncelleriz. Sizde rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 4
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 6
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.