Swan Chain Ödüllü Testnet Rehberi


3

Ethereum Layer 2 çözümü olarak oluşturulan Swan Chain, merkezi olmayan bilgi işlem ağlarını geliştirmek için tasarlanmıştır. Geliştiricilerin birden fazla blok zincirindeki kaynaklara erişimini kolaylaştıran bir araç paketini entegre eder.

Swan ağı, depolama sağlayıcısı seçimini ve veri yönetimini kolaylaştırır. Bu arada multichain.storage, IPFS’den Filecoin ağına kusursuz entegrasyon sağlar. Ek olarak Lagrange Dao, zincirler arası bilgi işlemle desteklenen web3 odaklı bir kaynak kodu yönetimi platformu sağlar. Swan ağı, kesintisiz depolama, ödeme ağ geçidi entegrasyonu ve merkezi olmayan bilgi işlem için güçlü bir araç görevi gören kapsamlı bir ekosistem sunuyor.

Swan Chain daha önceki adı FilSwan olarak geçiyordu. Binance Labs yatırımıyla birlikte toplam 3 milyon dolar yatırım almış bir proje. Ödüllü Saturn testnet aşamasını paylaştı. Şimdilik yapılacak işlemler basit;

BURADAN discord kanallarına giriyoruz ve verify işlemini hallediyoruz.

BURADAN zealy sosyal medya görevlerini tamamlıyoruz. Zealy etkinliği önemli çünkü discord için OG rolleri dağıtılacak. Bu nedenle zealy etkinliğini atlamayın.

Şimdilik yapılacak işlemler bu kadar ama ilerleyen süreçte, Galxe etkinlikleri ve ağın testneti de gelecek onun için şimdiden hazırlıklarımızı yapalım.

Swan Network Metamask’a Ekleme

Metmask cüzdanınıza ağ eklemek için Account>Ağ Ekle>Manuel Ağ ekle seçeneğinden sonra aşağıdaki parametreleri sırasıyla giriyoruz.

Network nameSwan Saturn
New RPC URLhttps://saturn-rpc.swanchain.io
Chain ID2024
Currency symbolSwanETH
Block explorer URLhttps://saturn-explorer.swanchain.io/

Swan Network Bridge

Şimdi de Saturn testnet ağına biraz test ETH geçirmemiz gerekiyor. Platformda işlemler başladığında bu tip tokenleri bulup işlemleri yapmak sıkıntılı olabilir. Bu nedenle şimdiden biraz ETH taşıyalım ve platform testnetinin gelmesini bekleyelim.

İlk olaraka BURADAN Sepolia test ETH istiyoruz.

BURADAN bridge sitesine gidiyoruz. Sepolia tes ETH’ların bir bölümünü Swan Saturn test ağına gönderiyoruz.

Bu rehberi kayıt etmeyi unutmayın. Testnet süresince güncellemeler geldiğinde veya yeni görevler eklediğinde biz de bu rehberi güncelleriz. Ayrıca sosyal medya adreslerimizden bizi takip ederek, gelen görevlerden haberdar olabilirsiniz.

Galxe Etkinliği

BURADAN Galxe etkinliğine katılabilirsiniz. Galxe sonunda toplayacağınız puana göre SWAN token kazanıyorsunuz. Toplam ödül havuzu 350.000 SWAN.

Transaction Drive Program

Swan Chain’de görevler gelmeye devam ediyor. 22 Ocak 22 Mart 2024 tarihleri arasında ağ üzerinde en çok TX yapan ilk 10bin cüzdan toplam 900.000 SWAN token aralarında bölüşecek.

100.000 SWAN’a göre hazırlanmış tablo yukarıda örnek olarak verilmiş. Bu etkinlikte bolca TX yapmanız için size bir dApp hazırladık.

BURADAN siteye gidiyoruz ve Swan Saturn ağında cüzdanımızı bağlıyoruz. Ağ’da gerekli olan SwanETH nasıl geçireceğinizi rehberin üst bölümünde anlattık oradan yapabilirsiniz. Cüzdanınızı bağlayıp, piyasa her düştüğünde bolca stresinizi atmak için HIT tuşuna basın.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 7
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

 1. og + galxe çin tamam devam

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.