Secret Swap Testnet Rehberi


0

Secret Network üzerinde geliştirilen Secret Swap’ın platform testnetine katılıyoruz. Son dönemde Gizlilik odaklı kripto paraların ön plana çıktığını görüyoruz. Secret Network’de temelinde gizlilik ve Web3 dünyasının ruhunu korumaya çalışan projelerden biri. Üzerinde geliştirilen Secret Swap’ın basit adımlarla testnetine katılacağız.

Keplr Wallet Kurulumu

Öncelikle cüzdanımıza keplr wallet kuruyoruz. BURADAN keplr wallet’ı chrome tarayıcınıza indirip, anahtar kelimelerinizi saklamayı unutmayın. Sonrasında BURADAN platforma gidiyoruz. Keplr cüzdanımızı platforma bağlıyoruz. Secret ağını eklemesini kabul ediyoruz. Cüzdanımızı Secret Pulse Testnet ağına geçiriyoruz.

Cüzdan adresiniz;

secret17aflmp0p0pmrjk0pjjya8wtkvf765cx5ew46pr şeklinde olacaktır.

Secret Faucet Kullanımı

BURADAN faucet sitesinde gidiyoruz. Secret cüzdan adresimizi yazıyoruz. Capcha doğrulamasını yapıyoruz. Cüzdanımıza 1000 tane Secret coin geliyor.

Secret Swap Kullanımı

BURADAN platforma gidiyoruz. Coinler cüzdanımıza geldikten sonra, ilk yapacağımız işlem SCRT coinleri sSCRT çevirmek Wrap tuşuna basıyoruz ve istediğiniz bir miktarı sSCRT çeviriyoruz.

Swap Kullanımı

Assetler bölümünden wrap işlemi sonrasında, sSCRT, sATOM gibi tokenleri get balance diyerek keplr wallet ekliyoruz. Sonrasında platformda olan tokenlerin takas işlemini yapıyoruz.

Pool Kullanımı

Takas işlemleri sonrasında Pool sekmesine geliyoruz. Burada aldığımız tokenleri platforma likidite olarak ekliyoruz. Sonrasında, Eklediğimiz likidite’nin bir bölümünü geri çekiyoruz.

Test ağında bazen sorunlar olabiliyor. Ara ara deneyip yapabilirsiniz. Test ağı olduğu için hatalar verebiliyor.

Hata ve Öneri Geri Bildirimi

Platformda karşılaştığınız hatalar ve önerileriniz için Projenin discorda kanalına BURADAN girebilirsiniz. #bug-report kanalına bildirebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.