Manta Pacific Testnet Rehberi


0

Manta Pacific Nedir?

Manta Pacific, Ethereum ekosisteminin üzerine inşa edilmiş ve veri kullanılabilirliği için Celestia’yı kullanan bir OP Stack katman-2 çözümüdür. Manta Pacific, yeni ZK kullanım durumlarını ve büyümelerini desteklemek için bir ekosistemi mümkün kılan evrensel devreler kullanan zk uygulamaları için yerel birleştirilebilirlik sunarak mevcut yaklaşımlardan farklılaşıyor.

Manta Pasifik Nasıl Çalışır?

Manta Pacific, Celestia ve Optimism ile ortak vizyonda piyasaya sürüldü. İlk modüler mutabakat ve veri ağı olan Celestia tarafından sağlanan veri kullanılabilirlik katmanından yararlanarak, p0x labs tarafından geliştirilen ileri teknolojiden yararlanarak ve önde gelen RaaS şirketi Caldera ile ortaklık kurarak Manta Pacific, modüler, ölçeklenebilir bir şekilde erişilebilir bir ZK geliştirme ortamı oluşturdu.

BURADAN siteye erişiyoruz.

Siteye geldikten sonra “Get Started” bölümüne basıyoruz. bizi yönlendirdiği siteye geldiğimizde ilk yapacağımız işlem Add Chain To Metamask butonuna basarak, Manta Test ağını Metamask cüzdanımıza eklemek, sonrasında alttaki diğer butonlar ile test tokenleri talep ediyoruz.

Bu adımı tamamladıktan sonra sitede alt bölüme geliyoruz. Oradan Connect Wallet diyeretk Goerli Ağında cüzdanımızı bağlıyoruz ve bir miktar test ETH Goerli ağından Manta test ağına gönderiyoruz.

Şimdilik işlemler bu kadar devamı geldikçe bizde farklı rehberler ile güncellemeleri yaparız.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 4
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.