Peko Protocol Testnet Rehberi | Ödüllü


0

Linea mainnete geçtikten sonra üzerinde geliştirilen birçok dApp, hem mainnete geçti hem de testnetleri gelmeye başladı. Linea Goerli ağında testnete açılan projelerden biri de Peko protocol.

Peko protocol linea üzerinde bir lending platformu. Şuanlık sadede ETH ve USDC borç alıp verebiliyorsunuz. Bu işlemleri yaparak airdrop sürecine hızlıca katılabiliriz.

Peko Protocol, ilk sezonları için airdrop miktarını 5 MİLYON $PEKO token olarak açıkladı.

Sizlere ödülleri ve dağılımını açıklayalım sonrasında işlemlere geçeriz.

 • Platform Testneti: Test platformunu kullanan kişilere toplamda 1 Milyon $PEKO dağıtılacak. test dönemi ise, 19 – 26 Temmuz arasında ekip rastgele zamanlarda SS alarak katılanlara dağıtacak. Bu bölüm için çok zamanınız kalmadı. O nedenle hızlıca başlayın.
 • Zealy Görevleri: BURADAN sosyal medya görevlerine ulaşabilirsiniz. 31 Temmuza kadar Zealy listesinde ilk 50 içinde yer alanlara 500 BİN $PEKO token dağıtılacak.
 • Discord Görevi: BURADAN discord kanallarında girip “OG” rolü alan 200 kişiye, kişi başı 1000 $PEKO token verilecek.
 • Mainnet LP: Ödüllerin %66’si yani 3.3 Milyon $PEKO token 26 Ağustosa kadar platforma likidite ekleyenlerin, miktarlarına göre dağıtımı yapılacak.

Peko Protocol Platformu

Öncelikle Linea Goerli Test ağını aktif hale getiriyoruz. Ayarlar>Gelişmiş Ayarlar>Test ağlarını göster diyerek aktif hale getirebilirsiniz. Bu adım sonrasında Linea ağında bize test tokenleri lazım; burada iki yol izleybilirsiniz.

BURADAN direkt fauceti kullanıp Linea Goerli ağına ETH isteyebilir, veya

BURADAN Goerli ETH ağında test tokeni isteyebilir ve BURADAN bridge ile Linea ağına geçirebilirsiniz. Test ağına geçmek için cüzdanınızı Goerli Ağında platforma bağlamanız yeterli.

BURADAN platforma erişiyoruz;

1.Adım: Deposit ile cüzdanımızdaki ETH ve USDC’lerden platforma borç veriyoruz.

2. Adım; Verdiğimiz borcun bir bölümünü geri çekiyoruz.

3. Adım Platformdan ETH ve USDC borç alıyoruz.

4. Adım Aldığımız borçların bir bölümü geri ödüyoruz.

Bu adımlardan sonra, Platforma likidite sağladığımız için $PEKO token kazanıyoruz. BURADAN dashboard sayfasına geçip kazandığınız $PEKO tokenleri claim etmeniz yeterli.

Tekrardan hatırlatalım platform testneti için süre 19 Temmuz 26 Temmuz tarihleri arasında, o nedenle bu süre içerisinde olabildiğince tüm adımları yaparak, işlem sayınızı arttırmakta faya var.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 2
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.