Ancient8 Testnet Rehberi


0

Ancient8 Chain, özellikle web3 oyunları ve tüketici DApp’lerinin karşılaştığı ölçeklenebilirlik ve benimseme zorluklarının üstesinden gelmek için tasarlanmış, OP Stack tarafından desteklenen, oyun odaklı, topluluk odaklı bir Ethereum Katman 2’dir. Ancient8, Optimistic Rollups yararlanarak benzersiz ölçeklenebilirlik, daha düşük işlem maliyetleri ve neredeyse anında onaylar sunmayı hedefliyor.

Ancient8 Chain’i bir blockchain olarak benzersiz kılan şey nedir?

Ethereum’da Oyun Oynamayı Mümkün Hale Getirin!
OP Stack bir Katman 2 oluşturma kararı, web3 oyunları ve tüketici DApp’leri için mümkün olan en iyi altyapıyı oluşturma arayışına dayanmaktadır. Bu karar, Optimism’in konseptiyle uyumlu olup, hem ölçeklenebilirlik hem de şekillendirilebilirlik sunarak geliştiricilere ilgi çekici deneyimler yaratma yetkisi veriyor ve kullanıcılara düşük maliyetli işlemler sağlıyor. Superchain vizyonu, ölçeklenebilirliğin ve farklı sistemlerin bir arada var olduğu bir gelecek sağlayarak oyun ve DApp’lere daha heyecan verici olanaklar getiriyor.

Ancient8 Yatırımcıları

İki yatırım turunda toplam 10 milyon dolar fon toplamışlar. Projeye, Coinbase Ventures, Hashed, Pantera gibi oyun ve kripto sektörünün devleri tarafından destekleniyor.

Ancient8 Testnetine Nasıl Katılırım?

Ancient8 katman 2 çözümü olduğu için ilk olarak bu ağı cüzdanımıza eklememiz ve Sepoila test ağından buraya bir miktar ETH göndermemiz gerekiyor.

Ancient8 Ağını Metamask’a Ekleme

Acient8 ağını isterseniz BURADAN giderek chainlist üzerinden cüzdanınıza ekleyebilirsiniz. Yada Metamask>Ağ Ekle seçeneğinden aşağıdaki parametreleri girebilirsiniz.

Network NameAncient8 Testnet
New RPC URLhttps://rpc-testnet.ancient8.gg/
Chain ID2863311531
Currency SymbolETH
Block explorer URL (Optional)https://testnet.a8scan.io/

Cüzdanımıza ağı ekledikten sonra yapacağımız ilk işlem Sepoila ağından Ancient8 ağına bir miktar test ETH’ı göndermek. Sepoila Faucete BURADAN ulaşıp cüzdanınıza istiyebilirsiniz.

Ancient8 Bridge

Test tokenleri ve cüzdan işini hallettiysek BURADAN siteye gidiyoruz ve Sepoila ağında cüzdanımızı bağlıyoruz. Bir miktar ETH Ancient8 ağına geçiriyoruz.

Ancient8 ağına gönderdiğimiz test ETH’larını aşağıda vereceğim iki adres istediğiniz miktarda cüzdanımız üzerinden gönderim sağlıyoruz. (Projenin yayınladığı adresler bu nedenle başka adrese değil aşağıdaki adreslere gönderiyoruz.

0x6042FB7aEDceb57cdcAe62b33C5cD33B8D7f22e0

0x11DA88BeC21D5C5dDd5b8c3dF61981186389D414

Bu adımları da tamamladıysak;

BURADAN görevler sayfasına ulaşıyoruz ve sosyal medya görevleri vs. yaparak EP puanı ve Ancient8 Testnet Emblem alıyoruz.

Platformda başka görevleri yaparak da EP puanları toplayabilir, Reward ödüllerine katılabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 3
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.