Tether, Sahte Belge İddialarına Yanıt Verdi, Raporların Tamamen Yanlış ve Yanıltıcı Olduğunu Söyledi


0

Tether, stablecoin projesini destekleyenlerin bankacılık dünyasıyla bağlantılarını sürdürmek için belgelerde tahrifat yaptığını iddia eden bir rapora karşı çıkıyor.

Yeni bir blog yazısında Tether, Wall Street Journal tarafından yayınlanan ve geniş çapta işlem gören stablecoin ve kripto borsası Bitfinex’in destekçilerinin banka hesapları açmak için sahte belgeler ve paravan şirketler kullandığını iddia eden bir hikayeyi yalanlıyor .

“Wall Street Journal’ın uzun zaman önceki bayat iddialarla ilgili raporu tamamen yanlış ve yanıltıcıdır. Bitfinex ve Tether birinci sınıf uyum programlarına sahiptir ve geçerli Kara Para Aklamayı Önleme, Müşterinizi Tanıyın ve Terörün Finansmanıyla Mücadele yasal gerekliliklerine bağlıdır.

Bitfinex ve Tether, küresel yasa uygulamalarının gururlu ortaklarıdır ve kara para aklama, terörizm ve kötü aktörler tarafından işlenen diğer suçları önlemede ABD Adalet Bakanlığı’na ve dünyadaki diğer yasa uygulama kuruluşlarına düzenli ve gönüllü olarak yardımcı olur.

Bu haksız saldırılar, bizi bu çabalara devam etmekten ve piyasanın bizi sektörde lider yaparak açıkça tanıdığı en likit ve güvenilir stablecoin deneyimini sunmaktan alıkoyamayacak.”

The Wall Street Journal, 2018’de Tether’in arkasındakilerin, geleneksel finansal sistem tarafından bloke edilmemelerini ve para yatırma ve çekme işlemlerine devam edebilmelerini sağlamak için tahrif edilmiş belgelere ve paravan şirketlere başvurduklarını bildirdi.

Rapora göre Tether Holdings Ltd’nin sahibi Stephen Moore tarafından gönderilen bir e-posta, Çin’deki büyük bir Tether tüccarının “sahte satış faturaları ve her para yatırma ve çekme için sözleşmeler sağlayarak bankacılık sistemini atlatmaya” çalıştığını söyledi.

Rapora göre Moore, sahte satış faturaları ve sözleşmeleri kullanmayı bırakmaları gerektiğini belirten bir e-posta da gönderdi.

“Potansiyel bir dolandırıcılık/kara para aklama davasında yukarıdakilerden herhangi birini tartışmak istemem.” 

Haber yayını ayrıca Tether’in şu anda ABD Adalet Bakanlığı ve Manhattan ABD Savcılığı tarafından soruşturma altında olduğunu bildirdi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.