Shiba Inu (SHIB) Shibarium Testnet Cüzdanlarının Sayısı Yüz Bini Geçti


0

Shiba Inu’nun (SHIB) merakla beklenen yeni katman-2 projesi Shibarium, yeni kullanıcılar test ağını denedikçe erken bir benimseme dalgası yaşıyor.

Shibarium, Shiba Inu ekosisteminin Polygon’a (MATIC) benzer şekilde Ethereum (ETH) üzerine inşa edilmiş yeni katman-2 protokolüdür. Blockchain kaşifi PuppyScan.Shib’e göre, Shibarium’un beta sürümü şimdiden 193.000’den fazla işlemi tamamladı.

PuppyScan’in verileri ayrıca, birkaç gün önce sıfırdan başladıktan sonra Shibarium’u kullanan 99.867 cüzdan adresinin olduğunu da gösteriyor. Gaz ücretleri şu anda 1,51 Gwei’de veya esasen ücretsiz.

Yakın zamanda yeni kamuya açık belgeler, Shiba Inu geliştiricilerinin sıfır değilse bile minimum işlem ücreti talep eden bir protokol oluşturarak “gerçek ademi merkeziyetçiliği” gerçekleştirmeyi planladıklarını ortaya çıkardı.

Baş geliştirici Shytoshi Kusama’ya göre Shibarium, Shibarium üzerine inşa edilen her proje için düşük transfer ücretleri sunacak ve amacının işlemleri birkaç kuruştan daha ucuza saniyeler içinde gerçekleştirmek olduğunu söylüyor.

Belgede diyorki; “Blockchain, dijital varlıkların güvenli ve şeffaf bir şekilde oluşturulmasını ve değiştirilmesini sağlar. Ayrıca, Shib – The Metaverse (Shib.io), Shiba Eternity ve daha geniş Shiba Inu topluluğu içindeki çeşitli diğer ürünler, projeler, platformlar ve hizmetler dahil olmak üzere merkezi olmayan uygulamaların (DApp’ler) geliştirilmesi için bir temel görevi görür.”

Blockchain analitik firması IntoTheBlock’a göre, topluluk Shibarium’un ana ağ lansmanı için hazırlanırken, SHIB’nin toplam arzının yaklaşık %70’i artık uzun vadeli sahiplerin elinde. Bu yazıyı yazarken, SHIB geçen hafta boyunca çoğunlukla yatay olmak üzere 0.00001067 $’dan işlem görüyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.