Sei Network Testnet Rehberi | Tam Liste


2

Sei Network üzerinde yer alacak bir başka proje daha testnet açıkladı. Adı EclipsePad; Bir ön satış platformu. İki projede de airdrop ihtimali var. Şimdi hem Sei Network için işlem kasacak hem de Eclipse Pad testnet sürecine katılacağız

Sei Network Cosmos ekosisteminde yer alıyor biliyorsunuz. Üzerinde çok duruyoruz ve sizlere her fırsatta bahsediyoruz. Bugün 30 m$ yatırım daha aldı ve toplam 800 milyon dolar değere ulaştı. Airdrop sesleri yükselecektir toplulukta!

SEI Network üzerinde birçok platform ve görev gelmeye başladı. Bizde, sizler için tüm rehberleri bir araya topladık. Öncelikle aşağıdaki rehberleri takip ederek görevleri yerine getirebilirsiniz.

Keplr Wallet Kurulumu

Sei Network üzerinde geliştirilen Sparrow Swap tesntet rehberimizde basit adımlarla, testnetimizi tamamlayacağız. Sei Network’ün hem videolarımızda hem rehberlerimizde bolca yer veriyoruz. Yakından takip edilmesi gereken projelerin başında geliyor.

Keplr Wallet ve Faucet

Sei network ağını kullanmak için Keplr wallet veya Leap Wallet’a ihtiyacımız var. BURADAN keplr wallet indirip kuruyoruz. Leap Wallet kullanmak isteyenler için BURADAN chrome eklentisine ulaşabilirsiniz. Private kelimelerinizi bir yere kayıt etmeyi unutmayın.

Keplr Wallet Ağ ekleme

BURADAN platforma gidiyoruz ve cüzdanımızı bağlıyoruz. İlk kez keplr wallet bağladığınızda size ağı eklemek isteyip istemediğinizi soracak approve diyerek ağı ekliyoruz.

Cüzdan işini çözdüysek, sıra faucetten token istemeye geldi. Faucet için BURADAN Sei Network discord kanalına katılıyoruz. Kanala girdikten sonra #atlantic-2-faucet bölümüne gidiyoruz

!faucet sei1el..... (Sei cüzdan adresi)

Sei test tokenlerimizi de aldıktan sonra, artık platformu kullanmaya başlayabiliriz. Yada BURADAN platformdaki faucet bölümüne giderek SEI isteyebilirsiniz.

Cüzdan işlemleri ve faucet işlemleri bittikten sonra, aşağıdaki platformları kullanmaya başlayabilirsiniz.

Leap Wallet’a Sei Ağını Ekleme

Kelpr Wallet gizli kelimeleriniz ile Leap Wallet kurabilirsiniz. İsmini sağındaki simgeye basıyoruz ve Sei Atlantic-2 test ağını seçiyoruz.

AKTİF GÖREVLER

Sei Network Blocked Görevleri

rehberini takip edebilirsiniz. Her platform için görevler yenilendikçe içerisine ekleriz. Ayrıca Blocked görevleri oldukça önemli, orada da yaptığınız işlemleri doğrulayarak puan kazanabilirsiniz. Yeni Görevler eklendikçe rehberimizi güncelliyoruz. BURADAN rehbere ulaşabilirsiniz.

Sparrow Swap Testnet Rehberi

Eclipse Pad Testnet Rehberi

Bu rehberleri tamamladıktan sonra, Blocked görevleri için;

Sei Network Verified Seilor Doğrulaması

Sei’nin discord kanalına girdiyseniz. Aşağıdaki işlemleri yaparak Yüz tanımanızı yapıp doğrulamayı gerçekleştirerek, Verified Seilor rolünü almanız gerekiyor. Eğer discord kanalında değilseniz, BURADAN girebilir, ilk doğrulamalar sonrasında bu işlemleri yapabilirsiniz.

Discord kanalına girdiğinizde üst bölümde, (görselde yerini gösterdim.) Sei yazısının karşısındaki oka basıyoruz. Açılan menüde Bağlı roller sekmesine basıyoruz.

Bu gelen uyarıdaki Verified Seilor butonuna basıyoruz. Sizi yönlendirdiği bölümde, ister bilgisayardan ister telefondan yüz doğrulamanızı yapıyoruz. İşlemler tamamlandığında;

Bu şekilde tik işareti alıyoruz. Sonrasında Sei discord kanalında kendi durumunuzu kontrol ettiğinizde aşağıdaki gibi rollerinizi görebilirsiniz.

Dagora NFT Marketplace

Sei Network ile partnerliğini açıklayan Dagora NFT Marketplace’in testnetine katılacağız. Bunun için bize Coin98 wallet gerekli olacak. BURADAN chrome tarayıcınıza Coin98 Wallet indiriyoruz. Sei testneti için kullandığınız cüzdan kelimeleriniz ile Coin98 cüzdanı açabilirsiniz. Sei testnet ağını, cüzdanda göremeyebilirsiniz. Platforma bağladığınızda, coin98 wallet otomatik olarak SEI ağına geçiyor.

Sonrasında BURADAN platforma erişiyoruz. Explorer bölümünden NFT alıyoruz. Sonrasında aldığımız NFT’yi satışa koyuyoruz. Crreate Bölümünden NFT yaratıp satışa ekliyorsunuz. Şimdilik işlemler bu kadar, yeni bölümler eklendiğinde rehberimizi güncelleriz.

Kryptonite DEFI

Sei Network üzerinde geliştirilen Kryptonite Platformu, Borç alıp verme ve stake işlemleri yapacağız. Basit adımları tamamladıktan sonra Blocked da gelen 7. Görevi tamamlamış oluyoruz.

BURADAN Platforma gidiyoruz ve Leap Wallet ile bağlanıyoruz. BURADAN projenin discord kanalına gidiyoruz. kpt-test-faucet kanalına gidiyoruz.

!faucet usdt seicüzdanadresiniz.

şeklinde mesaj gönderiyoruz. Cüzdanınıza 100 USDT gönderecek.

Sonrasında platforma gidiyoruz ve EARN bölümünden Deposit diyerek cüzdanımıza gelen USDT’nin bir bölümünü stake ediyoruz. Sonrasında Withdraw ile stake ettiğimiz USDT bir bölümünü çekelim.

Kryptonite Borrow

bASSET bölümüne geliyoruz. Orada SEI tokenleri bSEI dönüştüyoruz. Bu işlemi hallettikten sonra, Borrow bölümünün altında COLLATERAL bölümüne geliyoruz. Cüzdanımızda bulunan bSEI’leri önce deposit ediyoruz. Deposit işlemi başarılı olduktan sonra deposit ettiğimiz bSEI’leri platforma kilitliyoruz. İşlemleri başarılı şekilde yaptıktan sonra da Borrow ile platformdan borç alıyoruz. Sonrasında aldığımız borcun bir bölümünü iade ediyoruz. İşlemler şimdilik bu kadar.

Bu işlemleri bitirdikten sonra Blocked sitesine BURADAN ulaşıyoruz. Leap Wallet ile bağlanıyoruz ve 7. Görevi seçiyoruz. Adımları tek tek takip edip puanımızı alıyoruz.

Astroport DEFI

Astroport Swap

BURADAN platforma gidiyoruz, Leap Wallet cüzdanımızı bağlıyoruz. Swap bölümündeki tokenleri birbiriyle takaslıyoruz. Önemli Olan işlem ise; Astro ile SEI takası yapmak ve cüzdanınızda en az 1 tane ASTRO token bulundurmak.

Astroport Pool

Platformun POOL bölümüne geliyoruz. Burada SEI-ASTRO havuzuna bir miktar SEI ve ASTRO yatırıyoruz ve ASTRO-SEI LP tokeninden cüzdanımızda minimum 0,10 adet olması gerekiyor. İkinci işlememiz ise Create Pool diyerek ASTRO-SEI havuzu oluşturuyoruz.

Bu işlemleri bitirdikten sonra Blocked sitesine BURADAN ulaşıyoruz. Leap Wallet ile bağlanıyoruz ve 8. Görevi seçiyoruz. Adımları tek tek takip edip puanımızı alıyoruz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 17
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. dagora görevini yapamadım daha sonra tekrar deneyecem

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.