En Başarılı Launchpad Ön Satış Platformları


0

Yeni kripto projelerine yatırım yapmak isteyen bir kripto meraklısıysanız, bunları nerede bulacağınızı bilmeli ve güvenli bir şekilde yatırım yapmalısınız. Uzun vadede en umut verici blockchain projelerinden yararlanmak isteyen deneyimli bir yatırımcıysanız, bunu yapabileceğiniz güvenli bir yere de ihtiyacınız var.

Son olarak, blockchain projenizi başlatmak ve para toplamak için bir platform arayan bir girişim iseniz, bunu güvenli bir şekilde ve kanunlar dahilinde yapacak bir yer bulmanız da gerekir. En iyi seçenek, launchpad ön satış platformlarından birini seçmektir. Doğru olanı bulursanız, yatırım veya kaynak yaratma amacınıza ulaşacağınızdan emin olabilirsiniz. En iyi kripto ön satış platformunu bulmanıza yardımcı olmak için, piyasadaki en iyi kripto fırlatma rampası projeleri hakkında kapsamlı bir rehber hazırladık.

Ön Satış Launchpad Platformu Nedir?

Ön Satış Launchpad Platformları, yeni kripto projelerinin ilk değişim teklifleri (ilk DEX teklifi veya IDO) veya İlk Para Arzı (ICO) yoluyla fon toplamasına yardımcı olan platformlardır.

Launchpad Ön Satış Platformu Kullanmanın Faydaları

Seçilmiş bir token başlatma platformu veya biz buna kripto fırlatma rampası diyoruz, yatırımcılara gelecek vaat eden projelere yatırım yapmak ve kazançlı IDO ve ICO pazarından yararlanmak için güvenli ve verimli bir yol sağlar.

Yatırımcılar için Faydaları

Bildiğimiz gibi, tüm projelerin başarılı olma perspektifleri yoktur. Ekipler her gün projeler başlatıyor ve bunların sadece küçük bir kısmı yüksek kaliteli kripto projeleri.

Güvenilir bir IDO fırlatma rampası, risk sermayedarları ve bireysel yatırımcılar için yatırım yapmak için yalnızca en iyi projelerin mevcut olmasını sağlamak için her zaman durum tespiti yapar.

Projeler için Faydaları

Yeni projeler için kripto fırlatma rampası çalışmasından yararlanmak sayısız avantaj da sunuyor.

Bu nedenle, en kaliteli IDO platformları, yeni projelerin geliştirmelerinin erken aşamalarında fon toplamasına yardımcı olur. Risk sermayesine erişebilirler ve deneyimli pazarlama ortaklarının sağladığı pazarlama desteğinden yararlanabilirler. Topluluk oluşturma, etkili bir merkeziyetsiz launhpad ‘in sağladığı başka bir avantajdır.

ICO ve IDO Arasındaki Fark Nedir?

Bir IDO veya ICO arasında seçim yaparken, her durumda hangi faydaları elde edeceğinizi ve hangi risklerle karşılaşacağınızı bilmeniz gerekir.

ICO: Artılar ve Eksiler

ICO modeli uzun süredir var. Yeni projelerin token dağıtmasına izin veren daha yerleşik bir modeldir, ancak aynı zamanda daha fazla düzenlemeye tabidir. Erken aşamadaki proje, birçok ilk token satış düzenleyici gerekliliklerine uymalıdır. Bu nedenle bu model eskisi kadar sık kullanılmamaktadır.

IDO: Artılar ve Eksiler

İlk kripto para tekliflerinin aksine, bir proje bir kripto IDO’ya geçtiğinde coinler normalde çok düşük bir piyasa kapitalizasyonuna sahiptir. Bu tokenin vesting yani dağıtım koşulları nedeniyle olur. Heyecan verici yeni projeler normal şartlarda bir ido aracılığıyla fazla para toplamaz.

Ancak bir IDO’nun ana yararı, iyi kripto projelerinin değerinin artma olasılığının çok yüksek olmasıdır ve bu nedenle, önde gelen bir kripto para birimi borsasında bir tokenin piyasaya sürüldüğü zamandan yararlanmayı başaran yatırımcılar, yatırımlarından birden fazla getiri elde edebilir.

Diğer bir nokta da, bir projenin IDO’larını Ethereum, Binance Smart Chain, Solana ve başka yerler gibi birden fazla blok zincirinde başlatabilmesidir. Bu tür çok zincirli IDO’lar, daha fazla para toplamaya ve projeyle ilgilenebilecek herkese erken erişim sağlamaya olanak tanır. Bir proje bir IDO için fon toplarsa, bir ICO durumunda olduğundan daha hızlı likidite toplayabilir.

IDO Nedir? Merkeziyetsiz Ön Satış Hakkında Bilmeniz Gerekenler

En Etkili ve En İyi Launchpad Ön Satış Platformları

En iyi kripto IDO’su veya ICU’su, en iyi launchpad platformlarında bulunabilir. Aralarından seçim yapabileceğiniz en başarılı ön satış seçeneklerinin bir listesini derledik.

Binance Launchpad

Binance launchpad, uzun yıllardır sektörde lider olan bir kripto alım satım platformu olan Binance Borsası’na ait lider launchpad platformudur. Yani, Binance’in kendi ön satış platformudur.

Binance launchpad, gelecek vaat eden projelerin kripto alanında yollarına başlamasına yardımcı olur ve onlara pazarlama ve borsanın küresel topluluğuna açılma konusunda yardımcı olur. Binance fırlatma rampası, kripto dünyasındaki büyük başarı öykülerinden sürekli olarak sorumlu olmuştur ve bunlardan bazıları; Axie Infinity (AXS), Polygon Matic ve Sandbox diyebiliriz. Listenin tamamına ve istatistiklerine buradan ulaşabilirsiniz.

Binance Launchpad, net bir vizyonu olan ve kripto endüstrisine değer katan projeler için daha uygundur.

DAO Maker

DAO Maker, ön satışları üst düzeye taşımayı amaçlayan topluluk odaklı kripto fırlatma rampalarından biridir. Token satışları, ICO veya IDO tekliflerine odaklanmak yerine Güçlü Sahip Teklifleri (SHO) olarak adlandırılan bir sistemle yapılır. Ayrıca PublicSHO ‘lar ile çekiliş sistemini kazanan belirli sayıdaki tüm kullanıcılara da satış yapılmaktadır. Bu tür tekliflerde uygun yatırımcılar, ekosistemdeki faaliyetlerine ve sağladıkları desteğe göre seçilmektedir.

Dao Maker Platformunda yapılan ön satışlara ve istatistiklerine buradan ulaşabilirsiniz.

Polkastarter

Polkastarter, ayrı bir coin başlatma platformu değil, Polkadot ağının üzerine inşa edilmiş bir protokoldür. Bu launchpad platformunda; projelerin, merkeziyetsiz inkübatörün güvenli ortamında merkeziyetsiz açık satışlar düzenlemesine olanak tanır. Protokol, balinaların piyasayı manipüle etmesini önlemek ve yeni başlayanların zincirler arası token değişimlerinden faydalanmasını sağlamak için, bu yenilikçi blockchain ekosisteminin işlevselliğini POLS token tier seviyeleri ile birlikte kullanır.

Polkastarter Platformunda yapılan ön satışlara ve istatistiklerine buradan ulaşabilirsiniz.

GameFi Launchpad

GameFi, launchpad platformunun adından da tahmin edilebileceği gibi, GameFi projeleri için tek noktadan bir merkezdir. Kullanıcılar, token satışlarının yanı sıra kendi İlk Oyun Tekliflerini oluşturmanın ve mevcut olanlara doğrudan bu platformda katılmanın avantajlarından yararlanabilir.

GameFi, kullanıcıların ilk belirteç tahsisine katılarak kripto pazarındaki en iyi oyun projelerine erken erişim elde etmelerine ve belirteçleri stake etmelerine, bu IDO kripto fırlatma rampasındaki etkinliklerinden kazanmalarına ve oyun loncalarına katılmalarına olanak tanır.

GameFi Platformunda yapılan ön satışlara ve istatistiklerine buradan ulaşabilirsiniz.

Seedify

Seedify sıradan bir ön satış platformu değil, ayrıca tohum aşamasındaki bir yatırım fonu. Temel olarak, sektörü değiştirebilecek yeni projelerin fon elde etmesini sağlayan merkeziyetsiz DAO destekli bir ön satış platformu ve kuluçka makinesidir.

Seedify tekliflerine katılacak projeler; topluluk, geri bildirimleri, yönetişimi ve finansman sistemleri tarafından seçilir. Projenizin ilgiye ve paraya değer olduğuna inanıyorsanız, onların da buna inanıp inanmadığını görmek için onu Seedify topluluğuna gönderebilirsiniz. Cevabınız evet ise, finansmana güvenebilirsiniz.

Seedify Ön Satış Platformunda yapılan ön satışlara ve istatistiklerine buradan ulaşabilirsiniz.

Trustpad Ön Satış Platformu

Trustpad; merkeziyetsiz ve çok zincirli bir ön satış platformudur. Platform üzerinde bugüne kadar yüksek değer kazanan onlarca ön satış gerçekleştirilmiştir.

Trustpad Ön Satış Platformunda yapılan ön satışlara ve istatistiklerine buradan ulaşabilirsiniz.

BullPerks – BullStarter Ön Satış Platformu

BullPerks, merkeziyetsiz bir topluluk VC’si ve çok zincirli bir ön satış platformudur. Binance Smart Chain, Cardano, Solana gibi tüm büyük blok zincirlerini ve söylemeye gerek yok ki Ethereum gibi daha popüler blok zincirlerini destekleyen lider platformlardan biridir. IDO kripto ön satış paneli, her katmanın kullanıcının platformda kilitlediği yerel BLP belirteçlerinin sayısına bağlı olduğu 6 katmanlı bir sistem uygular.

BullStarter Ön Satış Platformunda yapılan ön satışlara ve istatistiklerine buradan ulaşabilirsiniz.

Gate.io Launchpad

Gate.io launchpad, launchpad ve IDO pazarı sunan başka bir borsa ön satış platformudur. Gate.io launchpad, gelecek vaat eden blockchain projelerinin yalnızca fon toplamasına değil, aynı zamanda marka bilinirliğini artırmasına ve bir topluluk oluşturmasına da olanak tanır. Token satışları için katılımcılar, risk sermayesi yatırımcıları için pek uygun olmayabilecek, ilk gelene ilk hizmet esasına dayalı olarak Gate.io launchpad platformu tarafından seçilir. Gate.io fırlatma rampası, kripto meraklıları ve kendilerini kripto dünyasında yatırımcı olarak ilk defa denemek isteyenler için uygundur.

Seedify Ön Satış Platformunda yapılan ön satışlara ve istatistiklerine buradan ulaşabilirsiniz.

Red Kite Launchpad

Red Kite; çok zincirli bir şekilde farklı ağlarda ön satış yapan bir kaç ön satış platformundan biridir. Ethereum ağındaki yönetim tokeni $PKF sayesinde, yatırımcıları farklı kategorilerde tier seviyelerine ayırmaktadır. Büyükten küçüğe tüm yatırımcılar belirli miktarlarda yatırım fırsatı bulmaktadır. Platformda Metaverse, DeFi, GameFi, Move2Earn veya Play2Earn gibi bir çok kategoride ön satışlar yapılmaktadır.

Red Kite Ön Satış Platformunda yapılan ön satışlara ve istatistiklerine buradan ulaşabilirsiniz.

Launchpad Nasıl Seçilir?

Bağış toplama veya gelecek vadeden yeni bir kripto projesinin jetonlarını satın almak için projeniz için bir jeton satış platformu seçerken, bir dizi parametreyi kontrol etmeniz gerekir. Yatırımcılar için kriptoya yatırım yapmakla ilgili riskleri azaltacaktır. Projeler için, en kaliteli finansman seçeneklerine, uzmanlığa, pazardaki liderlerden teknik desteğe ve uzman yardımı kullanmanın getirdiği diğer avantajlara erişim sağlar.

 • Launchpad’in bir süredir piyasada olduğundan emin olun: Gelecek vaat eden birçok genç şirket olmasına ve kripto endüstrisinin hala çok genç olmasına rağmen, merkezi olmayan bir değişim platformu veya biraz deneyime sahip bir kripto fırlatma rampası seçmek daha iyidir.
 • Platform’un itibarını kontrol edin: Herhangi bir platforma para toplayacak veya yatırım yapacak kişiler için standart bir tavsiyedir. Ve kripto fırlatma rampaları için bir istisna yoktur. Bir kripto fırlatma rampasında bazı sorunlar veya hileli faaliyetler olduğunu görürseniz, ondan uzak durun.
 • Bazı kripto fırlatma rampaları diğerlerinden daha yüksek yatırım getirisi sağlar: Bu gösterge yatırımcılar için önemlidir. Hemen hemen her projenin fon bulabileceği İDO fırlatma rampaları varken, çok düzgün durum tespiti yapanlar da var. İkincisi en iyi projeleri seçer. Bu yüzden yatırımcılara daha fazla kar sağlarlar ve daha iyi kabul edilirler.
 • Desteklenen ağları kontrol edin: Bazı fırlatma rampaları yalnızca bir veya sınırlı sayıda blok zincirini destekler. Bu nedenle, projenizin en popüler blok zincirinde başlatılmadığını düşünün.
 • İstenen işlevlerin mevcut olduğundan emin olun: Bazı fırlatma rampalarının sınırlı işlevleri vardır. Bu nedenle, kendi belirteç başlatma platformu, belirteç oluşturma işlevi sunabilirken, daha basit bir başlatma paneli bu fırsatı sağlamayabilir. Merkeziyetsiz bir müzayede çözümünün işlevselliğini kullanabileceğiniz platformlar vardır, bu nedenle tokenleriniz veya NFT’lerinizi bir açık artırmada satmayı hedefliyorsanız, mevcut birden fazla kripto fırlatma rampası projesinden böyle bir platform seçmek isteyebilirsiniz.

Token Ekonomisi (Tokenomics) Nedir? Projeler ve Yatırımcılar için Önemi

SON SÖZ

Kripto ön satış platformları, kripto ekosisteminin önemli bir parçası haline geldi ve yatırımcıların yeni projelere katılmasına izin verirken yeni başlayanların sermayeye erişimini sağlıyor. Mevcut pek çok seçenekle, herhangi bir projeye yatırım yapmadan veya herhangi bir fırlatma rampasını kullanmadan önce araştırma yapmanız önemlidir. Umarız bu kılavuz, bugün mevcut olan en iyi ön satış platformları hakkında size değerli bilgiler sağlamıştır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 19
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 9
  be_endim
  Beğendim
 • 3
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.