Mode Network (Mainnet) Airdrop Rehberi


2

Mode Network Nedir?

Optimisim ve Arbitrum’un yakaladığı başarı sonrasında Ethereum üzerinde geliştirilen Layer-2 katmanlarda büyük hype yaşanmaya devam ediyor.

Mode Network’de bunlardan biri Superchain olarak kendilerini ifade ediyorlar. Mode Network diğer ağlardan farklı olarak geliştiricileri kendi üzerine çekmeye ve birçok dApp uygulama ve geliştirici ekibiyle farklı özellikleri yapmaya çalışıyorlar.

Mode ana ağı aşağıdaki özelliklerle birlikte gelir:

 • Sözleşme Teminatlı Gelir : Akıllı Sözleşme geliştiricileri, ağa dağıttıkları sözleşmeler aracılığıyla işleyen ücretleri paylaşacaktır.
 • Yönlendirme Geliri: Yeni geliştiricileri, kullanıcıları veya protokolleri ağa yönlendiren herhangi bir geliştirici, kullanıcı veya protokol, işlem ücreti gelirinden pay alacaktır.
 • Proje büyüme panosu ve araçları: Geliştiriciler, topluluklarını ölçeklendirmede onları desteklemek için uygulamalarına ilişkin önemli verileri ve önde gelen web3 büyüme araçlarına entegrasyonları içeren bir proje panosuna erişebilecek.

Diğer Layer-2’lere göre farklı bir yol izleyen Mode Network’ün bugün mainnete geçti ve daha önce testnetine katılanlara puanlarını dağıttı. Bizde bu puanları arttırmaya devam etmek için mainnette ağı kullanmaya devam edeceğiz.

Mode Sunrise Mainnet & Airdrop 1 İşlemleri

Mode Network Airdrop sezonu için yapacağmız işlemleri de belirtmiş.

Öncelikle BURADAN sitesine giderek testnet için kullandığımız cüzdanı ve twitter adresimizi bağlayarak puanımızı görüyoruz.

Buradaki görevlere göre, Geçmiş testnet işlemlerimiz, Mainnet TVL yani orayı kullanma miktarımız, Referans puanları, Ekosistemdki Dapps kullanımları ve ilerlede açıklayacakları görevlerin tamamlanmasından oluşan bir süreç ile devam edeceğiz.

Burada zksync, starknet veya diğer beklediğimiz ağlar gibi değil, Token Launch detaylarını da paylaşmışlar.

Nisan Ayında Token piyasa çıkacak yani yaklaşık 2 ay işlemlerimizi buraya kaydırıyoruz. Burada görevler oldukça önemli olacaktır. Çünkü sınırlı sayıda puan verileceği belirtilmiş.

Toplam dağıtılacak olan token miktarı da belli arzın %5,5’i yani 550 milyon MODE token ağı kullananlara dağıtılacak.

Mode Network Bridge

İlk yapacağımız işlem mainnet bridge kullanıyoruz. Şuan ETH ağından Mode ağına USDC, ETH, USDT ve BTC gönderebiliyoruz. Tabi ki ilk olarak ETH geçirin mode ağında da tüm işlemlerde ETH ile gas fee ödüyoruz.

Kim Exchange

BURADAN Kim Exchange gidiyoruz. Bildiğimiz DEX platformu burada Swap işlemleri yapıyoruz. Gönderdiğimiz ETH’ları USDT ve USDC gibi stabil coinlere çevirelim, sonrasında platforma likidite ekleriz. Kısacası tüm fonksiyonlarını kullanıp deneyelim. Bu adımları yaparak puan kazanacağız ve bu puanlar bu haftaya özel 2 katı olacak.

SupSwap

BURADAN DEX platformuna ulaşıyoruz. Kim Exchange için söylediğim adımların aynısı geçerli, Orada yaptığınız swap işlemlerinin tersini burada yaparak, daha verimli kullanabilirsiniz.

Ionic Money

BURADAN plaforma gidiyoruz. DEFI sistemini kullanmaya başlayalım. Elimizde olan USDC, USDT ve WETH’leri platforma borç verelim, Karşılığında USDC veya USDT borç alalım. Sonrasında bu aldığımız borçların bir kısmını geri ödeyelim. Platforma yatırdığımız coinden bir miktarını geri çekelim. Burada likidite olmamak için borç alırken yatırdığınız paranın %50si kadar borç almaya özen gösterelim :d

Space ID

BURADAN Space ID sitesine gidiyoruz ve Mode ağını seçiyoruz. Cüzdanımıza Mode Network ağında cüzdanımıza ID alıyoruz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 7
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. geçte olsa yaptım. rehber için teşekkürler..

 2. Güzel rehber, emeğine sağlık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.