Metamask Cüzdana Coin ve Token Ekleme


0

Metamask cüzdana özel jeton nasıl eklenir?

Metamask cüzdana usdt, usdc, bnb, eth veya özel jeton ekleme ve Metamask cüzdana yeniden giriş yapıp, cüzdanı yeniden açtığınızda ne yapmalısınız ile ilgili sorularınıza, makalemizde ve videomuzda yanıt bulabilirsiniz.

Kripto paraların kontrat adresleri nasıl bulunur?

Metamask cüzdanınıza coin veya token eklemek için öncelikle eklemek istediğiniz kripto paranın kontrat adresini bilmeniz gerekmektedir. Peki kontrat adresini nasıl öğrenebilirsiniz? Kripto paraların kontrat adreslerini öğrenmek için bir kaç alternatif yol bulunmaktadır. Bu yollardan ilki bahsi geçen kripto paranın orjinal sitesinde veya whitepaper ‘ında kontrat adreslerini bulabilirsiniz. İkinci alternatif olarak, coinmarketcap veya coingecko gibi güvenilir iki siteden birini seçip, istediğiniz kripto parayı ve kontrat adresini bulabilirsiniz. Üçüncü alternatif ise cüzdanınıza eklemek istediğiniz kripto paraya hangi ağda sahip olduğunuza göre, Etherscan, BscScan, Polygonscan vb. ağların takip sitelerinden cüzdan adresinizi aratarak, cüzdanınızda bulunan coinlerin listesini görebilirsiniz. Sonrasında bu listeden istediğiniz coini seçerek kontrat adresine ulaşabilirsiniz.

Metamask cüzdana kripto para ekleme

Kripto paraların kontrat adreslerini bulduktan sonra sıra kripto paraları Metamask cüzdana ekleme kısmına geliyor. Bunun için de iki alternatif vardır. Birincisi, ilk bölümde de bahsettiğimiz ağ takip sistemleri ile cüzdan adresinizi listelemek ve eklemek istediğiniz coini veya tokenı seçtikten sonra Add Token to Metamask (tokenı metamaska ekle) sekmesini kullanabilirsiniz. Bu sekme ile kripto para otomatik olarak metamask cüzdanınıza eklenecektir. İkinci alternatifi tercih edebilir ve metamask eklentisinde en alt kısımda bulunan, Jeton ekle kısmına girebilirsiniz. Burada Özel Jeton ekle sekmesine girmeniz ve daha önce bulduğunuz tokena ait kontrat adresini yapıştırmanız gerekiyor.

Sahip olduğunuz kripto paraları tek tek bu yöntemleri kullanarak eklemelisiniz. Bu şekilde cüzdanınızda onları görebilirsiniz eğer eklemezseniz yine de cüzdanınızda olacaklar tek fark onları görmüyor oluşunuzdur. Ayrıca tokenların farklı ağ altyapılarında işlem gördüklerini unutmayın. Her token bir veya bir kaç farklı ağda olabilir. Bu durumda öncelikle ağları cüzdanınıza eklemeli sonra tokenın o ağa ait kontrat adresi ile eklemelisiniz.

Metamask cüzdanımda coinler görünmüyor, ne yapmalıyım?

Metamask cüzdanınızı yeni bir cihazda açtığınızda bütün bu işlemleri tekrar yapmalısınız, endişe etmeyin 12 haneli güvenlik anahtarınız ele geçirilmedikçe kripto paralarınız kaybolmaz sadece tekrar ekleyene kadar onları cüzdanınızda göremezsiniz. Her hangi bir merkeziyetsiz borsadan (Dex) yeni bir kripto para aldığınızda veya Metamask cüzdanınıza transfer ettiğinizde, yukarıda anlattığımız şekilde jetonu eklemelisiniz, böylece cüzdanınızda görünmeye başlayacaktır.

Metamask cüzdana coin gönderme, para yatırma ve para çekme işlemlerini daha detaylı öğrenmek için; https://youtu.be/Ia18fSIzpZE videomuzu izleyebilirsiniz.

Ayrıca farklı ağları cüzdanınıza eklemek için;

Bu arada Metamask bir sıcak cüzdandır ve online işlemlere izin verir. Sıcak Cüzdan Soğuk Cüzdan Nedir? videomuzu izleyerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz; https://youtu.be/nR-r3_iJYWA

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.