Kripto Dostu Banka Silvergate Kapanmaya Hazırlanırken, Bitcoin Durumdan Etkilendi ve Düşüşe Geçti


0

Kripto dostu banka Silvergate, operasyonları durdurmaya ve tasfiye etmeye karar verdiğini ve bunun FTX’in çöküşüyle dengelenen en son şirket olduğunu söyledi.

Haber, bankanın hisselerinde saatler sonra %36’lık bir çöküşü tetikledi ve Bitcoin’i (BTC) yayınlandığı tarihte 22.100 dolardan 21.777 dolara çıkardı.

Kaliforniya merkezli bankanın yaklaşık 11 milyar dolarlık varlığı var ve tüm mevduatları düzenli bir şekilde tamamen geri ödeyeceğini söylüyor.

Silvergate ayrıca, kurumların yavaş ve hantal banka havalelerine ihtiyaç duymadan günün 24 saati hızlı bir şekilde kripto ve nakit alışverişi yapmasına izin veren SEN platformunu da kapatıyor.

Silvergate, “en son endüstri ve düzenleyici gelişmeler” nedeniyle, tasfiye kararının ileriye dönük en iyi yol olduğunu söylüyor.

Hareket, büyük olasılıkla bazı sektör oyuncularının, sektördeki bir diğer önemli bankacılık ortağı olan New York merkezli Signature Bank’a dönmesine neden olacak.

Silvergate, esas olarak müşteri mevduatlarını kendi hedge fonu Alameda Research’e vererek çalan ve kumar oynayan offshore Bahamalar merkezli kripto borsası FTX’in çöküşünden sonra düşen en son domino taşı oldu.

FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried, tarihin en büyük mali dolandırıcılıklarından birinin arkasındaki kukla ustası olmakla suçlanıyor.

Bahamalar’dan ABD’ye hızlandırıldıktan sonra Bankman-Fried, 250 milyon dolarlık bir tahville serbest bırakıldı.

Suçsuz olduğunu iddia etti ve müşterilere elektronik ortamda dolandırıcılık, müşterilere elektronik dolandırıcılık, borç verenlere elektronik dolandırıcılık, borç verenlere elektronik dolandırıcılık, emtia dolandırıcılığı için komplo, menkul kıymet işlemek için komplo kurmaktan 115 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya. dolandırıcılık, kara para aklama için komplo ve ABD kampanya finansman yasalarını ihlal etmek için komplo.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.