DYM Sponsorluklarının Tanıtımı


0

Dymension’ın çekirdek işlevlerinden biri olan sponsorluk, 3D yükseltmesinin bir parçası olarak tanıtılacak. Özetle: DYM Sponsorlukları, DYM staker’larının zincir üzerindeki teşvik akışını RollApp’lar ve likidite havuzları arasında nasıl böleceklerini seçmelerine olanak tanıyan, ağırlık tabanlı bir oylama sistemidir.

Dymension staker’ları, teşvik yöneticisi ve topluluk havuzu arasında tahsis edilen, protokolün sahip olduğu DYM tokenlarını kontrol eder. Topluluk havuzu, beklenmedik zorluklar için bir rezerv olarak hareket ederken, teşvik yöneticisi, gelişmekte olan RollApp İnternetinin büyümesini sorumlu bir şekilde teşvik etmek için oluşturulmuştur.

Şu anda, Dymension likidite katmanını artırmak için teşvikleri dağıtmak amacıyla her ay bir yönetişim oylaması yapılmaktadır. Her yönetişim önerisi için staker’lar yalnızca evet veya hayır oyu verebilirler. Bu süreç yavaştır ve Dymocracy staker’larının gerçek tercihlerini yansıtmaz. Ayrıca, bu süreç izin gerektirmeyen RollApp dağıtım ortamında ortaya çıkan yeni RollApp’ları desteklemek ve teşvik etmek için ölçeklenemez.

Sponsorluk, Dymocracy’nin pastanın en iyi dağılımını dinamik olarak belirlemesini sağlar. Bu, stake edilen DYM için zincir üzerindeki ağırlık tabanlı bir oylama sistemi aracılığıyla yapılır ve sonuçlar şu şekilde olur:

 • RollApp’ları destekleme.
 • Dymension likidite katmanındaki seçilmiş havuzlara likidite artırımı.

Nasıl Çalışır?

Zincir üzerindeki yönetişim, teşvik yöneticisinin her ay dağıttığı başlangıç token miktarını belirler (örneğin, her gün 1K DYM). Bu tokenlar, Sponsorluk ağırlıklarına göre farklı RollApp düzenleyicileri ve likidite havuzlarına dağıtılır.

Sponsorluk Ağırlıkları Nedir?

Aktif doğrulayıcılarla DYM stake eden kullanıcılar, stake ettikleri miktar oranında Sponsorluk oylama hakları kazanırlar. Daha sonra bu sponsorluk haklarını desteklemek istedikleri herhangi bir RollApp veya likidite havuzuna diledikleri gibi tahsis edebilirler. Dymension protokolü, toplam Sponsorluk ağırlıklarına göre başlangıç DYM miktarını dağıtır.

Kullanıcılar, tercihlerine veya kişisel çıkarlarına göre hangi RollApp’ları veya likidite havuzlarını desteklemek istediklerine karar verebilirler. Örneğin, RollApp’lar, kullanıcıları kendilerini veya token likidite havuzlarını desteklemeye teşvik edebilirler.

Sponsorlukların Avantajları

Sponsorluklar, DYM’yi dinamik bir şekilde akıtarak, DYM staker’larına daha fazla değer kazandırır ve ekosistemin çeşitli katılımcıları için izin gerektirmeyen fırsatlar yaratır. Bu yeni sistem, RollApp’ların ve likidite havuzlarının büyümesini desteklerken, staker’ların aktif katılımını ve karar alma sürecine dahil olmalarını sağlar.

Sponsorluk mekanizması, Dymension topluluğuna daha fazla kontrol ve esneklik sağlar, böylece teşviklerin daha etkin bir şekilde dağıtılmasına yardımcı olur ve genel ekosistemin büyümesini hızlandırır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.