DeFi Llama’ya Göre, Hackerlar Geçen Ay Merkeziyetsiz Finans Platformlarından Yirmi Bir Milyon Dolardan Fazla Kripto Para Çaldı


0

DeFi Llama’ya göre, kripto bilgisayar korsanları Şubat ayında merkezi olmayan finans (DeFi) platformlarından 21.41 milyon dolar değerinde dijital varlık çaldı.

Toplam değer kilitli (TVL) bir toplayıcı olan DeFi Llama, Şubat ayında istismar edilen değerin, yalnızca yaklaşık 740.000 $’lık saldırılara tanık olan Ocak ayına göre keskin bir artış olduğunu belirtiyor.

Yine de, Şubat ayının toplam 21,41 milyon doları, 2022’de çalınan kripto miktarına kıyasla kovada sadece bir damla. yıllık toplam şimdiye kadar.

Özellikle Ekim 2022, 32 ayrı saldırıda çalınan 775,7 milyon dolarlık dijital varlıkla kripto korsanlığı için şimdiye kadarki en büyük ay oldu.

Chainalysis ayrıca, DeFi protokollerinin, geçen yıl 3,1 milyar dolarlık saldırıyla kripto alanında en büyük hedef haline geldiğini ve 2022’de çalınan toplam miktarın %82’sinden fazlasını oluşturduğunu belirtiyor. Zincirler arası köprüler, DeFi içindeki en büyük özel hedeflerdir. toplam 3,1 milyar doların %64’ünü oluşturuyor.

Zincirler arası köprüler, iki farklı zincir arasında kripto varlıklarının transferini işlevsel olarak sağlamak için tasarlanmıştır.

Zincirleme Analizi açıklar,

“Köprüler, bilgisayar korsanları için çekici bir hedef çünkü akıllı sözleşmeler, yeni zincire köprülenmiş varlıkları destekleyen devasa, merkezi fon havuzları haline geliyor – bundan daha cazip bir bal küpü hayal bile edilemez. Bir köprü yeterince büyürse, temelindeki akıllı sözleşme kodundaki herhangi bir hatanın veya diğer potansiyel zayıf noktanın eninde sonunda bulunacağı ve kötü aktörler tarafından istismar edileceği neredeyse kesindir.”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.