Coinbase, Signature Bank da 240 Milyon Dolarlık Kurumsal Nakit Bakiyesi Bulunuyor


0

Büyük kripto borsası Coinbase, kapatılan Signature Bank ile kurumsal nakit bakiyesinde milyonlar olduğunu belirtti .

13 Mart tarihli bir Twitter ileti dizisine göre , 10 Mart Cuma günü mesai bitiminde Coinbase’in Signature’da “kurumsal nakitte yaklaşık 240 milyon dolarlık bakiyesi” vardı.

Ancak şirket, tweet attı, 

“FDIC tarafından belirtildiği gibi, bu fonları tamamen geri almayı umuyoruz.”

Düzenleyiciler, Silicon Valley Bank’ı milyarlarca mevduatı etkileyen büyük bir çöküşle kapattıktan iki gün sonra, Pazar günü New York merkezli Signature’ı kapattı .

Reuters’in bildirdiğine göre , New York eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı verilerine göre Federal Deposit Insurance Corporation ( FDIC ), 2022 sonunda 110,36 milyar dolar varlığa ve 88,59 dolar mevduata sahip olan Signature’ın kontrolünü ele geçirdi . 

Coinbase’in söylediğine göre,

“Bankalardaki tüm müşteri nakitleri, FDIC geçiş sigortası tarafından korunmaya devam ediyor. FDIC’nin Signature’ın işlemlerini elinde tutması nedeniyle, şu anda diğer bankacılık ortaklarıyla tüm müşteri nakit işlemlerini kolaylaştırıyoruz.”

Bu “diğer” ortakların adını vermedi.

İmza, ABD bankacılık tarihindeki en büyük üçüncü başarısızlıktı, ikinci Silicon Valley Bank’ın kapanmasıydı ve birincisi, 2008 mali krizi sırasında çöken Washington Mutual’dı .

12 Mart’ta Hazine Bakanı Janet Yellen, Federal Rezerv (Fed) Yönetim Kurulu Başkanı Jerome Powell ve FDIC Başkanı Martin Gruenberg tarafından yapılan ortak açıklama, FDIC’nin “Silikon Vadisi Bankası, Santa Clara kararını tamamlamak için onay aldığını” söyledi . , California, tüm mudileri tamamen koruyan bir şekilde.” Mudiler, “13 Mart Pazartesi gününden itibaren tüm paralarına” erişebilecekken, bu hareketle ilgili hiçbir kayıp vergi mükellefi tarafından karşılanmayacak.

Şunu ekledi:

“Ayrıca bugün eyalet kiralama kurumu tarafından kapatılan Signature Bank, New York, New York için de benzer bir sistemik risk istisnasını duyuruyoruz. Bu kurumun tüm mudileri tam hale getirilecek [ve] hiçbir kayıp vergi mükellefi tarafından karşılanmayacaktır. .”

Açıklamada, hissedarlar ve “belirli teminatsız alacaklılar” korunmazken, üst düzey yönetim görevden alındı. Bankaların mevduat sahiplerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek kapasiteye sahip olduklarından emin olmalarına yardımcı olmak için, uygun mevduat kuruluşlarına ek fon sağlanacaktır.

Mevduat Sigorta Fonu’nun sigortasız mudileri desteklemek için uğrayacağı kayıplar, kanunun gerektirdiği şekilde bankalara özel bir değerlendirme yapılarak tazmin edilecektir” denildi.

Üst düzey bir Hazine yetkilisinin söylediğine göre düzenleyicilerin eylemleri, mudi çıkışlarının yayılma etkilerini azaltmak için tasarlandı . 

Ocak ayı sonlarında bildirildiği üzere Signature Bank, kripto sektörüne maruz kalmasını azaltmak amacıyla 100.000 $’lık minimum limiti belirledi. Zaten geçen yılın Aralık ayında, yaklaşık 10 milyar dolarlık mevduat atarak kripto alanında faaliyet gösteren müşterilere maruz kalmasını azaltmayı amaçladığını belirtmişti. 

Bu karar , Kasım ayındaki FTX düşüşünün yanı sıra FDIC, Fed ve Para Birimi Denetleme Ofisi (OCC) tarafından kripto sektöründeki riskler hakkında bankalara verilen bir uyarının ardından geldi.

Sorunlu Silvergate ile birlikte Signature Bank, ABD’deki en büyük kripto dostu bankalardan biri olarak biliniyordu.

Bu arada Coinbase, şunları söyledi: 

“Geleneksel bankacılık sektöründe son zamanlarda gördüğümüz türbülansa rağmen Coinbase her zamanki gibi çalışmaya devam ediyor. Coinbase’de tüm müşteri fonları, Pazartesi günü devam edecek olan USDC dönüşümleri de dahil olmak üzere güvenli ve erişilebilir olmaya devam ediyor.”

11 Mart’ta borsa, bankalar kapalıyken hafta sonu USDC / USD dönüşümlerini “geçici olarak duraklattığını” söyledi . Bu hareketi, artan faaliyet dönemlerinde “dönüşümlerin normal bankacılık saatlerinde temizlenen bankalardan USD transferlerine dayandığını” söyleyerek açıkladı ve müşteri varlıklarının güvenli ve zincir üstü gönderimler için kullanılabilir durumda kaldığını ekledi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.