Celsius, Varlıklarını Çekmeye Uygun Kullanıcıları Adlandırıyor


0

İflas etmiş kripto kredi kuruluşu Celsius, platformda kilitli varlıklarının çoğunu çekmesine izin verilen kullanıcıların isimlerini yayınladı.

Salı günü New York iflas mahkemesine sunulan 1.400 sayfalık belge, şirketin her kullanıcının varlıklarının %94’ünü dağıtmak için mahkeme iznine sahip olduğunu gösteriyor Uygunluk belirli kriterlere bağlı olsa da – örneğin, transferler yapıldığında 7.575 dolardan az olmak zorundaydı – para çekme işlemleri, yalnızca kullanıcıların platformda para çekme ücretlerini karşılamaya yetecek kadar varlığa sahip olması ve yalnızca “belirli” güncellemeleri yapmaları durumunda işleme alınacaktır. Kara Para Aklamayı Önleme (AML) ve Müşterinizi Tanıyın (KYC) bilgileri ile ilgili müşteri bilgileri.”

Dosyada, “Uygun Kullanıcıların kalan %6’nın dağıtımına hak kazanıp kazanmadığı ve ne zaman hak kazandığı Mahkeme tarafından daha sonraki bir tarihte belirlenecektir” denildi.

Temmuz 2022’de 11. bölüm iflas koruması başvurusunda bulunan Celsius, belirli müşteri para çekme işlemlerini işlemek için mahkeme onayını almış olsa da, iflas başvurusuna yol açan eylemleri hakkındaki tartışma devam ediyor.

Bağımsız bir denetçi tarafından hazırlanan bir rapor , borç verenin para çekme işlemini dondurduğu 12 Temmuz’a kadar geçen günlerde diğer kullanıcıların para çekme işlemlerini finanse etmek için yeni müşteri mevduatlarını kullandığını ortaya çıkardı.

İncelemeyi yapan Shoba Pillay Salı günü yaptığı ayrı bir dosyada, “Celsius’un sorunları 2022’de başlamadı. Daha ziyade ciddi sorunlar, Celsius’un müşteri varlıklarını operasyonel giderleri ve ödülleri finanse etmek için kullanmaya başlamasından sonra en az 2020’ye kadar uzanıyordu.”

Dosyalamada, para çekme için uygun müşterilerin, 15 Şubat civarında transferlerin nasıl işleneceğine ilişkin ek adımları içeren bir e-posta alacakları belirtildi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.