Büyük BTC Çöküşünü Tahmin Eden Analiste Göre Bitcoin, 2023’te Tüm Zamanların En Yüksek “Kusursuz Uygulanabilir” Seviyesine Çıkabilir


0

Mayıs 2021’deki büyük kripto çöküşünü doğru bir şekilde tanımlayan bir analist, Bitcoin’in (BTC) bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmasının tamamen masadan kalkmadığını söylüyor.

BTC’nin ayı piyasasından 20.000$ seviyesine yakın toparlanacağını da tahmin eden takma adlı analist Dave the Wave, BTC’nin 2023’te 69.000$’a kadar yükselmesinin mantıksız bir beklenti olmamasının dört nedenini sıralıyor.

“Bu yıl önceki BTC tüm zamanların en yüksek seviyelerini zorlamak için bir hareket tamamen uygulanabilir:

– daha az dik takdir oranı
– bol zaman, düşüşe eşit
– sadece logaritmik büyüme eğrisi kanalının ortasında
– Yolun %25’i zaten orada”

Analist, Bitcoin’in uzun vadeli adil değerini yukarı ve aşağı yönlü oynaklık döngüleri boyunca haritalamayı amaçlayan logaritmik büyüme eğrilerini (LGC’ler) kullanma konusunda uzmanlaşmıştır. 2022 yılının Haziran ayından bu yana BTC, Dave the Wave’in LGC’sinin “satın alma bölgesinde” bulunuyor. Bitcoin için fiyatın sekiz aydan fazla bir süredir “satın alma bölgesinde” değişmesinin iyiye işaret olduğunu belirtiyor.

“BTC fiyatını uzun bir süre LGC alım bölgesinde görmek belki de olumlu…

“Kolay” para, kısa vadeli oynaklıkla ticaret yapmaya çalışanlar yerine [uzun süre değilse bile] bir pozisyon oluşturanlar tarafından elde edilecek.

Tabii ki, bu zaman gerektirir… ve tabii ki, tutulursa her zaman riskten korunmak zorunda olan LGC modelini içerir.

Birçok yatırımcı mevcut makro koşullardan ve bunların kripto pazarları üzerindeki potansiyel etkilerinden korkarken, Dave the Wave bunların teknik analizle büyük ölçüde ilgisiz olduğunu söylüyor.

Yazım sırasında, Bitcoin 22.367 dolardan işlem görüyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.