Başbakana Göre Ripple, Karadağ Merkez Bankası ile Yeni Dijital Para Birimi Pilot Programı Üzerinde Çalışıyor


0

Dr. Abazovic , Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve şirketin merkez bankası anlaşmaları ve merkez bankası dijital para birimleri (CBDC’ler) başkan yardımcısı James Wallis ile bir araya geldi .

Başbakan, Ripple’ın “daha fazla finansal erişilebilirlik ve kapsayıcılık” sağlayabilecek bir ödeme altyapısı geliştirmeye yardımcı olabileceğine inandığını söyledi.

Kripto hukuk uzmanı Jeremy Hogan , XRP Ledger’ın ( XRPL ) Ripple CBDC projeleriyle çeşitli şekillerde etkileşime girebileceğini düşünüyor.

“Bir olasılık, belirli bir belirteçle temsil edilen bir IOU olarak XRPL’nin üzerine bir CBDC’nin verilebilmesidir. Bu, CBDC’nin XRP Defterinin hızlı/verimli yerleşim sürelerinden yararlanmasına izin verecektir.

Diğer bir olasılık da, CBDC’nin Merkez Bankası’nın, kullanıcıların CBDC’yi yatırmasına ve çekmesine izin veren XRPL üzerinde bir ‘ağ geçidi’ açabilmesidir. Bu, CBDC’nin XRP Defterindeki XRP ve diğer dijital varlıklarla birlikte kullanılmasına izin verecektir.”

XRP, yazı yazılırken 0,392 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre altıncı sıradaki kripto varlığı, son 24 saatte %5’ten fazla düştü.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.