Aptos’un Fiyatı Neden Artıyor?


0

Katman 1 blockchain Aptos’un APT tokenleri, daha geniş kripto piyasası iflaslar, davalar ve genel duyarlılıktaki düşüşle boğuşurken bile sadece 14 günde %250 arttı.

Belirteçler Pazartesi günü 2,3 milyar doların üzerinde bir piyasa kapitalizasyonuna hükmederek Aptos’u mevcut belirteç arzına dayalı olarak en değerli 30. ağ haline getiriyor ve toplam arzlarına göre 14 milyar dolarlık tamamen seyreltilmiş bir değere sahip.

CoinDesk verilerine göre fiyatlar, geçen haftaki 7 $’dan ve Kasım’ın 3 $’lık düşük seviyelerinden %300’ün üzerinde artışla Pazartesi günü 14 $’ ın biraz altında işlem görüyor . APT vadeli işlem piyasaları nispeten sessiz kaldığından, hareket öncelikle spot tokenler tarafından yönetildi.

Aptos’taki NFT pazarlarının bu büyümeye katkıda bulunduğu görülüyor. Aptos NFT pazar yeri Topaz’dan alınan veriler, bir dizi komik flamingo olan Aptomingos ve Aptos Monkeys gibi koleksiyonları gösteriyor ve Aptos Monkeys son 24 saat içinde on binlerce işlem hacmi çekti ve birkaç NFT projesinin minimum fiyatları geçen hafta yükseldi.

Crypto Twitter’daki bazı popüler tüccarlar, Aptos NFT’lerine olan ilginin önümüzdeki günlerde artmasını bekliyor. Çeşitli topluluk üyeleri tarafından atılan birkaç tweet’e göre , ağ üzerinde inşa edilen bir varlığın hızlı alım satımı için bir terim olan sayısız NFT’ler, fırsatçı tüccarlar arasında sürekli olarak moda haline geldi .

Aptos ana ağı , makul inceleme ve teknik zorluklar nedeniyle 18 Ekim’de başlatıldı . Bazıları APT jetonlarının dağıtılma şeklini eleştirdi: Yatırımcılar ve Aptos Vakfı, ihraç edilen 1 milyar jetonun neredeyse yarısını aldı, bu da yatırımcıların ve vakfın potansiyel olarak jetonlarını tasfiye edebileceği ve bunun da olumsuz bir piyasa tepkisini tetikleyebileceği endişelerine yol açtı.

Ekip, kendi adına, herhangi bir büyük yatırımcının elindeki varlıkları toptan satmasını önlemek için uygulanan yeterli kilitleme sürelerine atıfta bulunarak token dağıtımlarını savundu. Aptos CEO’su Mo Shaikh bir röportajda CoinDesk’e “Tokenomikleri tasarlarken amacımız topluluğu adil bir şekilde temsil eden bir şey yaratmaktı” dedi.

Shaikh, “Tokenomik dağılımımıza bakarsanız, yatırımcılar için herhangi bir blok zincirinde en düşük olanlardan biriyiz. … Diğer projelerle karşılaştırıldığında bile gördüğümüz en adil olanlardan biri” dedi 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 4
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.