zkBridge Polyhedra Kullanım Rehberi


3

Kazanç fırsatlarını aramaya devam ediyoruz. Sırada Polyhedra var; ağlar arası NFT köprülerken zk ile gizlilik oluşturuyor. Binance Labs destekli Polyhedra zkBridge Alpha mainnet başladı. İleride bir Airdrop ihtimali için kullanacağız ayrıca Binance’te ön satış yapma ihtimali de var.

Polyhedra; sistemler arası varlık, mesaj ve veri paylaşımı için gizli ve yüksek verimli çözümler sunuyor. Polychain, Animoca Brands, Binance Labs, Kucoin Ven. gibi devlerden 25 milyon$ fon topladı. Ayrıca 2 Binance Launchpad projesi GALXE ve SPACE ID ile partnerler.

Platformu 2 yöntemle kullanacağız. Birinde faucet’ten hazır NFT alıp başka bir ağa köprüleyeceğiz. Diğerinde kendi NFT’mizi mintleyip köprüleyeceğiz. Platforma gidelim. Adını zkBridge koymuşlar; kafanız karışmasın. BURADAN platforma ulaşıyoruz.

zkBridge NFT

NFT bölümüne geliyoruz. NFT mintleme ve faucet şu an için BNB ve Ethereum ağlarında aktif. Ancak göndermek istediğinizde Polygon, Arbitrum, Optimism, Avalanche ağları var. İlk olarak Faucet diyoruz; ağı seçiyoruz. NFT Request ettik ve cüzdanımıza geldi.

Ardından göndermek istediğimiz ağı seçiyoruz. Ben Optimism seçtim. Kontrat onaylarından sonra işlemi başlatıyoruz. Transfer tamamlandıktan sonra cüzdandan ağımızı değiştirip claim ediyoruz. Op ağında işlem 1,2$ tuttu.

Şimdi kendi NFT’mizi oluşuturup, mintleyelim. NFT bölümünde bu kez Create NFT seçiyoruz. Detayları doldurup, medyayı yüklüyoruz ve mintlemek istediğimiz ağı seçiyoruz. Yukarıdaki adımların aynısı olacak şekilde dilediğiniz bir ağa köprülemeyi gerçekleştirin.

zkBridge Messenger

Başlangıç ekranında Messenger bölümü gözünüze çarpmış olabilir. Burada da zincir üstünde gizlenmiş olarak chat yapabiliyorsunuz. Yan cüzdana veya dostunuza 1-2 mesaj gönderin. Cepte dursun.

Polyhedra zkBridge Alpha Mainnet için işlemler şimdilik bu kadar. Az da olsa fee yaktık ama olsun ilerde airdrop ile fazlasını alabiliriz. Testnet rehberini de paylaşmıştık zaten. Linki BURADA. Gelişmeleri hem bu flood altına hem de rehbere ekleriz.

zkBridge opBNB NFT

BNB ağına optimistik rollup getirme kararından sonra opBNB ile ilgili yazımızı BURADAN bulabilirsiniz. zkbridge üzerinde mintleyeceğiniz NFT’yi opBNB ağına gönderiyoruz.

Öncelikle BURADAN BNB-opBNB ağında test BNB geçiriyoruz. bu işlem için size test BNB gerekecek. Bunun için BNB chain discord kanalından isteyebilirsiniz. BURADAN discord kanalına katılabilirsiniz.

Test token ve bridge işlemlerini hallettikten sonra;

BURADAN zkBridge sitesine ulaşıyoruz ve BNB mainnet ağında opBNB test NFT’sini mintliyoruz. (yaklaşık 0,04$ gibi bir ücret ödüyoruz.)

bu işlem sonrasında zkBridge NFT sekmesine geliyoruz. Burada adım adım ilerleyerek, bu yazının üst bölümünde adımları var, oradan takip edebilirsiniz.

Göndermek istediğiniz ağ opBNB ağını seçiyoruz ve gönderiyoruz. Adımları tamamladıktan ve cüzdanımızdan onayları verdikten sonra, opBNB ağında claim ederek süreci tamamlıyoruz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 8
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 1
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

 1. aynen devam…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.