zkBridge Polyhedra Kullanım Rehberi


3

Kazanç fırsatlarını aramaya devam ediyoruz. Sırada Polyhedra var; ağlar arası NFT köprülerken zk ile gizlilik oluşturuyor. Binance Labs destekli Polyhedra zkBridge Alpha mainnet başladı. İleride bir Airdrop ihtimali için kullanacağız ayrıca Binance’te ön satış yapma ihtimali de var.

Polyhedra; sistemler arası varlık, mesaj ve veri paylaşımı için gizli ve yüksek verimli çözümler sunuyor. Polychain, Animoca Brands, Binance Labs, Kucoin Ven. gibi devlerden 25 milyon$ fon topladı. Ayrıca 2 Binance Launchpad projesi GALXE ve SPACE ID ile partnerler.

Platformu 2 yöntemle kullanacağız. Birinde faucet’ten hazır NFT alıp başka bir ağa köprüleyeceğiz. Diğerinde kendi NFT’mizi mintleyip köprüleyeceğiz. Platforma gidelim. Adını zkBridge koymuşlar; kafanız karışmasın. BURADAN platforma ulaşıyoruz.

zkBridge NFT

NFT bölümüne geliyoruz. NFT mintleme ve faucet şu an için BNB ve Ethereum ağlarında aktif. Ancak göndermek istediğinizde Polygon, Arbitrum, Optimism, Avalanche ağları var. İlk olarak Faucet diyoruz; ağı seçiyoruz. NFT Request ettik ve cüzdanımıza geldi.

Ardından göndermek istediğimiz ağı seçiyoruz. Ben Optimism seçtim. Kontrat onaylarından sonra işlemi başlatıyoruz. Transfer tamamlandıktan sonra cüzdandan ağımızı değiştirip claim ediyoruz. Op ağında işlem 1,2$ tuttu.

Şimdi kendi NFT’mizi oluşuturup, mintleyelim. NFT bölümünde bu kez Create NFT seçiyoruz. Detayları doldurup, medyayı yüklüyoruz ve mintlemek istediğimiz ağı seçiyoruz. Yukarıdaki adımların aynısı olacak şekilde dilediğiniz bir ağa köprülemeyi gerçekleştirin.

zkBridge Messenger

Başlangıç ekranında Messenger bölümü gözünüze çarpmış olabilir. Burada da zincir üstünde gizlenmiş olarak chat yapabiliyorsunuz. Yan cüzdana veya dostunuza 1-2 mesaj gönderin. Cepte dursun.

Polyhedra zkBridge Alpha Mainnet için işlemler şimdilik bu kadar. Az da olsa fee yaktık ama olsun ilerde airdrop ile fazlasını alabiliriz. Testnet rehberini de paylaşmıştık zaten. Linki BURADA. Gelişmeleri hem bu flood altına hem de rehbere ekleriz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Yorumlar (3)

  1. 2 ay önce

    aynen devam…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir