Holograph Kullanım Rehberi


0

Daha önce Layerzero rehberimizde paylaştığımız Holograph, kendisi de $HLG token çıkartabilir. Holograph’dan da ekstra bir airdrop kapabiliriz yani bir taşla iki kuş vurabiliriz. Yapılacakların tümü burada, Hadi Başlayalım.

Holograph; LayerZero partnerliği bulunan çok zincirli bir dijital varlık protokolü. Ethereum, Polygon ve Avax ağlarında kendi NFT ‘lerimizi oluşturup, bu ağlar arasında köprüleyebiliyoruz. İşlemlerde az fee ödemek için Polygon ve Avax ağlarını kullanabilirsiniz, 2 – 3 $ tutuyor.

Platformu kullanmaya başlayalım. İlk olarak koleksiyon oluşturup NFT mintleyeceğiz. Platforma gidip cüzdanımızı bağlıyoruz. BURADAN Create Collection bölümüne gelip oluşturacağımız koleksiyona bir isim veriyoruz ve kontratı deploy ediyoruz.

Deploy’dan sonra Create NFTs ile devam ediyoruz. Kontrat üstüne ilk NFT ‘yi oluşturmak için dosya açıklamalarını dolduruyoruz ve medyamızı Upload ediyoruz. Ardından NFT’yi mintliyoruz. Şimdi sıra NFT köprülemede.

Koleksiyonumuza geri dönüyoruz. NFT köprülemek için, göndereceğimiz ağ üzerinde de koleksiyonu deploy etmemiz lazım. Göndereceğimiz ağı seçiyoruz ve Deploy ediyoruz. Ardından Bridge bölümüne geliyoruz. BURADAN Ağları ve NFT’mizi seçiyoruz. İşlemi başlatıyoruz.

Holograph platformunda yapılabilecekler şimdilik bunlar. Bu işlemleri ara ara tekrarlamak iyi olur. Söylentilere göre Discord ve Crew3 görevleri oldukça çok önemli. Hızlıca tamamlayalım. BURADAN ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 2
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.