XRP Ripple Başkanı, XRP’ye Karşı SEC Davasında Bir Galibiyetten Çok Umutlu Olduğu Söyledi


0

Ripple Labs başkanı Monica Long, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) XRP tokeninin menkul kıymet olduğu iddiasıyla açtığı davada olumlu bir sonuç bekliyor.

Long, yeni bir CNBC röportajında, davadaki kararın Ripple’ın lehine olacağına dair “çok umutlu” olduğunu söyledi.

Ödeme firmasının başkanı, “gerçekler ve yasa” Ripple’ın tarafında olduğu için SEC’in davayı kazanma ihtimalinin düşük olduğunu tahmin ederken, kripto endüstrisinin ABD piyasa düzenleyicisinden düzenleyici netlik ve kesinlik istediğini söylüyor.

“Görüşümüze göre hem gerçeklerin hem de kanunun bizim tarafımızda olduğunu düşünürsek [SEC’in davayı kazanmasının] pek olası olmadığını düşünüyoruz.

ABD’de düzenleyici cephede neler olup bittiğine dair daha geniş bir tablo açısından, sektörde hepimizin gerçekten arzu ettiği şey olan açık kurallar ve düzenlemeler belirlemeye karşı yaptırım yoluyla eylem görüyoruz.

Ripple başkanına göre, ödeme firmasına karşı SEC davasında bir karar 2023’ün sonundan önce verilebilir.

“SEC davasıyla, hem Ripple hem de SEC özet karar için dilekçemizi sundu. Dolayısıyla karar artık kararını vermesi için hakime aittir.

Bu yıl bir ara orada olumlu bir karar alma konusunda iyimseriz.”

Kripto dostu bankaların kapatılması da dahil olmak üzere bir bankacılık krizinin ortasında bile son kripto rallisinde, Ripple başkanı bunun kripto varlıklarının ve blockchain teknolojisinin burada kalacağının kanıtı olduğunu söylüyor.

“Sanırım gördüğümüz şey, kripto ve genel olarak endüstri olan Bitcoin’in burada kalacağı. ABD bankalarıyla yaşanan son olayların ardından bile… Silvergate, Signature ve Silicon Valley Bank’ın ABD’deki en kripto dostu üç banka olduğunu düşünürsek, kripto pazarlarında güçlü bir direnç gördüğümüzü düşünüyorum.

Kripto para biriminin ABD’de bir gecede etkin bir şekilde bankadan kaldırıldığını gördük ve bu ABD doları rampalarını kapattı.

Ancak oldukça hızlı bir sırayla, endüstrinin sadece devam etmekle kalmayıp aynı zamanda kendini yeniden canlandırdığını da gördük.”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.