Uniswap (UNI) Topluluğu Üyeleri, BNB Zincirinde Ethereum Tabanlı DEX’i Yayınlamak İçin Oy Verdi


0

Merkezi olmayan borsa (DEX) Uniswap’in (UNI) topluluk üyeleri, Binance’in blok zinciri olan BNB Chain’de kripto projesini başlatmak için oy kullandı.

Yeni bir teklifte, Uniswap’in merkezi olmayan özerk organizasyonunun (DAO) üyeleri, Ethereum (ETH) tabanlı DEX’in BNB Zincirine konuşlandırılması lehinde %66 oy kullandı.

Veriler, genel topluluğun yalnızca %8,4’ünün katılmasına rağmen 84,8 milyon oy kullanıldığını ortaya koyuyor.

“0xPlasma Labs, Uniswap Topluluğu adına Uniswap v3’ü BNB Zincirine dağıtmak için bir Yönetişim Teklifi sunuyor…

Bu teklif, 0xPlasma Labs’a Uniswap v3 protokolünü topluluk adına BNB [proof-of-stake] Zincirine dağıtma yetkisi verecektir. Uniswap v3’ün birçok nedenden ötürü [the] BNB [proof-of-stake] Zincirinde dağıtılması için en iyi anın bu olduğuna inanıyoruz.”

Kararın en büyük destekçilerinden bazıları, dünyanın en popüler kripto cüzdanlarından biri olan MetaMask’ın yaratıcıları olan kripto firması ConsenSys ve merkezi olmayan finans (DeFi) platformu GFX Labs’ı içeriyor.

Parite sırasıyla 7.03 milyon ve 4.92 milyon oy aldı.

Bir diğer kayda değer çözüm yanlısı üye, merkezi olmayan kripto borç veren Compound Labs’ın CEO’su ve kurucusu Robert Leshner’dı. Leshner 5,76 milyon oyla katkıda bulundu.

Teklife karşı en büyük seçmenler arasında varlık yönetimi titanı Andreessen Horowitz, kripto hedge fon yöneticisi Jesse Walden (jessewldn) ve California Üniversitesi, Los Angeles’tan (UCLA) kripto yanlısı öğrencilerden oluşan bir grup olan blockchainucla yer alıyor.

Sırasıyla 15 milyon, 8 milyon ve 4,5 milyon oy aldılar.

Haberin UNI fiyatı üzerinde çok az etkisi oldu. Token, yazı yazılırken son gün içinde %2’lik bir artışla 6,47 dolardan işlem görüyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.