ZKX Finance Testnet Rehberi | Coin Hunters


0

StarkNet’in üzerindeki ilk kaldıraçlı işlem platformu ZKX testnet süreci başladı.

Starknet üzerindeki platform tohum turlarında toplamda 4,5$ milyon dolar yatırım aldı. Birçok önemli firma ve borsanın destekliği projede;

Testnet iki aşamadan oluşacak ve bu aşamada starknet üzerinde değil L1 üzerinde testi gerçekleştireceğiz. Bu nedenle işlemleri yaparken Metamask cüzdana ihtiyacımız olacak.

Public Testnet;

30 Mart — 14 Nisan

Trade Yarışması

14 Nisan — 1 Mayıs

Platforma Giriş

BURADAN platforma bağlanıyoruz. Karşımıza çıkan seçeneklerden Metamask cüzdanı seçiyoruz. Goerli test ağında cüzdanımızı bağlıyoruz. Cüzdan bağlantı işlemi tamamlandıktan sonra. Cüzdanımızdan imza onayı veriyoruz ve yaklaşık 10dk kadar süre sonra onaylanıp, cüzdanımıza 10.000 USDC test tokeni yatırılıyor. 20x’e kadar kaldıraç imkanı sunduğu için siz ekranda 200bin USDC olarak görebiliyorsunuz.

Standard, Advanced, Professional modlarından istediğmiz birini seçiyoruz ve işlem bölümüne ulaşıyoruz.

Limit Emir

Bu bölümde borsalardan almış olduğunuz, limit emirle işlem açıyoruz. İki farklı parite var. BTC-USDC ve ETH-USDC ikisiyle de limit emir işlemi açıyoruz. İster BTC veya ETH cinsinden emir verebiliriz, istersekde USDC cinsinden emir verebiliriz. Sağdaki bölümden değiştirebiliyoruz. Emrin tetiklenmesi için fiyat bilgisi giriyoruz, sonrasında kaldıraç oranımızı belirliyoruz.

Market Emri

Bu bölümde ise, market fiyatına göre emir işlemi yapıyoruz. Yapmanız gereken tek şey ister USDC ister ETH veya BTC cinsinden işlem yapmak istediğiniz miktarı seçiyorsunuz. Sonrasında kaldıraç oranınızı ve yönünü seçiyoruz, işlem bu kadar basit.

Normal borsalarda kullandığınız ara yüzlerden hemen hemen hiçbir farkı yok.

Pozisyon Kapatma (Market)

Açtığımız pozisyonları, Market emriyle istediğimiz bir miktarı kapatıyoruz.

Pozisyon Kapatma ( Limit ve Stop)

Sonrasında, Limit ile kar pozisyonuna göre kapatma emri veriyoruz. Son olarak Stop Limit, diğer stop emirleriyle kapatıyoruz. Stop terste kalma durumunda zarar durdurmanızı da sağlayacaktır.

Site Kullanımı ve Feedback

Soldaki menü’den dashboard, Portföy gibi alanlara ulaşabilirsiniz. Bu bölümlerde yaptığınız işlemleri genel durumunuzu görebilirsiniz. Sitede gördüğünüz aksaklık ve hataları ekibe bildirmekten çekinmeyin. ZKX’in discord ve twitter’dan takip etmeyi unutmayın.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 7
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.