Xion Testnet Rehberi


3

XION eski adıyla BURNT, finansal ve yaratıcı gelişimi desteklemek için çalışan bir web3 geliştirici sistemidir. Tüketicilerin yani son kullanıcılar için tasarlanmış katman 1 yani Layer 1 blok zinciridir. XION kripto paraların ve ağların karmaşıklığından soyutlanarak teknik olmayan son kullanıcılar için web3 ekosistemini basitleştirmeyi amaçlıyor. XION native ağ coini olarak USDC kullanacak. Bu da bridge riskleri yada ağın coinin düşmesi gibi riskleri ortadan kaldırıyor. Kripto ekosistemine güvenlik ve istikrarı getirmeyi amaçlıyor.

Toplamda 11 Milyon dolar yatırım alan projenin destekçileri arasında Animoca, Circle, Multicoin, Spartan, HashKey gibi büyük yatırım fonları bulunuyor.

Yeni başlattıkları public testnetinde görevlere katılarak XP puanları toplayacağız. Bu puanlar sonradan airdrop kriteri olabilir. Bu nedenle testnete katılmak oldukça önemli.

BURADAN platforma ulaşıyoruz. ilk olarak mailimizle kayıt oluyoruz. Sonrasında bize platform içinde bir cüzdan oluşturacak bu cüzdana basıp aşağıdaki ara yüze ulaşıyoruz.

Sol taraftan twitter ve discord’umuzu bağlıyoruz. Sonrasında ilk olarak Welcome Campaign NFT’sini mintliyoruz. İkincisi için bize iki tane ref linki gerekiyor. Twitter adresinizden yada aşağıya yorum yazarak sizde ref linkinizi paylaşabilirsiniz.

Şimdilik yapılacaklar bu kadar. İlerleyen süreçte farklı görevler gelecek onları da rehberimize ekleriz. Bu rehberi kayıt ederek takip edebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

 1. REFERANSIM https://xion.bonusblock.io?r=bPvA9JAA

  Çok teşekkür ederim. iyi ki varsınız.

 2. Referansımla katılırsanız çok sevinirim

  https://xion.bonusblock.io?r=dK3V5dGF

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.